Aleksandra Kutrzepa Quartet

Skład: 

Aleksandra Kutrzepa - skrzypce
Robert Kutrzepa – perkusja
Bartłomiej Garczyński – gitara elektryczna
Michał Studniarek – gitara basowa

Data: 
środa, 6 czerwiec, 2018 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

Koncert inauguracyjny projektu Jazz It Up! 2018.
Założycielem i pomysłodawcą powstałej w listopadzie 2014 roku formacji jest małżeństwo – Aleksandra i Robert Kutrzepa. Wkrótce do zespołu dołączyli Bartłomiej Garczyński oraz Michał Studniarek. Każdy z członków zespołu jest czynnym muzykiem angażującym się w projekty o zróżnicowanej stylistyce. Na co dzień artyści zajmują się również pracą pedagogiczną m. in. jako nauczyciele w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. Repertuar zespołu to kompozycje autorskie w stylistyce modern jazzu. Przez długi okres czasu zespół pracował nad wspólnym brzmieniem, które odgrywa dla każdego z członków priorytetową rolę. Aktualnie grupa prowadzi aktywną działalność koncertową i planuje wydanie debiutanckiej płyty.
Aleksandra Kutrzepa - Ukończyła szkołę muzyczną I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie, specjalność – skrzypce, absolwentka studiów Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie skrzypiec dr Henryka Gembalskiego. Szkoliła się pod okiem Tima Kliphauisa w Holandii, podczas indywidualnych warsztatów (jazz, gipsy jazz). Umiejętności oraz wiedzę poszerzała również biorąc udzia w różnego rodzaju ogólnopolskich oraz międzynarodowych kursach i warsztatach muzycznych. Aleksandra Kutrzepa jest dwukrotną finalistką Novum Jazz Festival w Łomży w latach 2015, 2016 oraz finalistką w kategorii open Festiwalu Azoty Jazz Contest w Tarnowie w 2016 r. Aleksandra współtworzy wiele projektów muzycznych, udziela się jako muzyk sesyjny. Aktualnie tworzy własny materiał muzyczny ze stylistyki modern jazzu – „Aleksandra Kutrzepa Quartet”. Zawodowo zajmuje się pracą pedagogiczną w Lubelskiej szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. w Lublinie.

Bartłomiej Garczyński - Muzyk instrumentalista, nauczyciel, specjalizujacy się w grze na gitarze elektrycznej oraz akustycznej. Absolwent Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS na kierunkach - Jazz i Muzyka Estradowa oraz Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. Uczęszczał także do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie uczył się w klasie dr Piotra Domagały, wykładowcy Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy projekty muzyczne o różnorodnych stylistykach - rock, blues, jazz, soul (m.in. Sara Rynowska Band, Gospel Project, USG Trio, Sound Dealers, Gospeople, Aleksandra Kutrzepa Quartet). Brał udział w sesjach nagraniowych oraz licznych koncertach występując z artystami takimi jak:Krzysztof Cugowski, Urszula, Beata Kozidrak, Piotr Cugowski, Brian Fentress, Jan Kondrak, Lubelska Federacja Bardów, Tomasz Korpanty, Peter Francis, Tula Lynch. Umiejętności oraz wiedzę poszerzał podczas warsztatów prowadzonych m.in. przez Jarosława Śmietanę, Waltera Smitha III, Piotra Shmidta, Artura Lesickiego i wielu innych.

Robert Kutrzepa - Studia magisterskie na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach, specjalność – perkusja w klasie dr Adama Buczka. Artysta kształcił się pod okiem takich autorytetów jak: Martin Novak, Marcin Jahr, Frank Parker. Współpracuje z Lubelską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia w Lublinie oraz Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie jako nauczyciel perkusji i zespołów instrumentalnych. W latach 2011-2013 brał udział w programie międzynarodowym Comenius, grając koncerty w Hiszpanii m.in w Teatro Góngora oraz Conservatorio Superior de Música "Rafael Orozco" de Córdoba. Ukończył Kurs Realizacji Dźwięku - należy do Polskiego Stowarzyszenia Realizatorów Dźwięku. Współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi, odnajdując się w różnych stylistykach: rock, jazz, pop, latino, funk. Robert Kutrzepa współpracował z: Mieczysławem Szcześniakiem, Katarzyną Wilk, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Głuchem.

Michał Studniarek - Gitarzysta basowy, nauczyciel. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie gitary basowej dr Mariusza Bogdanowicza. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury: Radiem Lublin, Opolskim Centrum Kultury. Prowadzi warsztaty i kursy muzyczne. Był członkiem wielu projektów muzycznych, reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne - jazz, rock, folk, muzyka poetycka