Cassiano / Esposito Duo

Skład: 

Dionisia Cassiano - voc
Roberto Esposito - piano

Data: 
czwartek, 10 maj, 2018 - 21:30
Wstęp wolny

Dionisia Cassiano urodziła się w S. Maria di Leuca, małym mieście na południu Puglia. Śpiewanie jest dla niej pasją, którą rozwija od dzieciństwa wykorzystując wszystkie dostępne jej środki. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na fortepianie, a następnie kontynuowała ją studiując  śpiew jazzowy. Ukończyła dwuletnie studia  specjalistyczne w zakresie muzyki jazzowej i aktualnie uczy współczesnego śpiewu w Laboratori  Musicali w Trepuzzi oraz w stowarzyszeniu Risuoni di Muro Leccese.
W latach 2006-2013 bierze udział w licznych warsztatach prowadzonych przez takich muzyków jak: Ken Carter, Steve Potts, David Bowman, Sheila Jordan, Danilo Perez, Irene Aebi, Tiziana Giglioni, Greg Burk, Gianni Lenoci, William Parker i Bob Moses.
Zrealizowała kilka projektów muzycznych, wśród których niektóre opierają się na napisanym przez nią repertuarze. Jej działalność muzyczna obejmuje  wiele gatunków, zaczynając od jazzu, poprzez muzykę soul , rhythm and bluesi  i aż po funk i pop.
Wśród jej projektów zapamiętamy duet z Luisą Tucciariello o nazwie BLACK FAIR VOICES. Inne projekty realizowane w ostatnich latach to duet TwoDeep: Voice and Guitar z Giancarlo del Vitto oraz Harvuà z harfistką Angelą Cosi.

 
 
Roberto Esposito
 
 
"Pianista o niezwykłej wszechstronności i muzykalności na najwyższym poziomie, mogący zmierzyć się z repertuarem od Beethovena po Gerswhina."
                                                                                      Roberto Cappello

Urodził się w Puglia (Włochy) w 1984 roku. W 2008 roku ukończył z wyróżnieniem Konserwatorium A. Boito (Parma), gdzie w tym samym czasie uczęszczał na ukończony z wyróżnieniem trzyletni kurs muzyki jazzowej. W 2008 roku kontynuował studia na Węgrzech pod kierunkiem Maestro Zoltana Szigmonda. Po powrocie do Włoch specjalizował się przez dwa lata z repertuaru fortepianowego pod kierownictwem Maestro Roberto Cappello. Jest laureatem konkursów w repertuarze klasycznym (2008) i jazzowym (Torino 2009 Sound Crossings - nagroda dla najlepszego pianisty). W 2009 roku otrzymał stypendium w Berklee College w Bostonie. Roberto Esposito jest również uzdolnionym kompozytorem, który wielokrotnie umieszczał napisane przez siebie oryginalne utwory w programach swoich koncertów. W czerwcu 2014 roku ukazała się jego debiutancka płyta kompozytorska pt. THE DECADES. Album składa się z 10 oryginalnych utworów na fortepian solo, z wyjątkiem utworu Kalinifta, zaczerpniętego z ludowej tradycji Salento. Kompozycje nawiązują do muzyki ludowej południowych Włoch (pizzica, taranta), łącząc jazzowy język improwizacji z klasycznymi formami, takimi jak impromptu, etiudy, fantazje i rapsodie.

- W 2010 roku wystąpił w Teatro Regio di Parma w ramach "Verdi Festival" jako solista i pianista kameralny.
- W listopadzie 2010 roku zdobył nagrodę "Najlepszy Pianista" na Tour Music Fest, międzynarodowym festiwalu nowej muzyki, występując w Atlantic Palace w Rzymie z własną kompozycją.
- W 2011 r. jako solista wykonał 4. Koncert na fortepian i orkiestrę Rachmaninowa, w Auditorium Paganini w Parmie.
- 2014/2015 Wydaje pierwszy album ("Solo Piano") "THE DECADES" i rozpoczyna światową trasę prezentując album we Włoszech, Danii, Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Boston) i Haiti.
2016 - Wydaje drugi album "PIANO CONCERTO FANTASTICO", zawierający oryginalną muzykę na fortepian i orkiestrę symfoniczną.

Roberto Esposito występował z takimi muzykami jak: Philip Glass, Fabrizio Bosso, Julian Mazzariello, Joe Bastianich, Katia Ricciarelli, Enrico Rava, Dado Moroni, Tuck and Patty oraz wieloma innymi.

W 2016 roku wystąpił na festiwalu Umbria Jazz 2016.