Drew De Four & Kim Curran

Skład: 

Drew De Four - voc, p
Kim Curran - voc

Data: 
wtorek, 28 kwiecień, 2015 - 21:00
Cena:
15/10 PLN

Drew De Four jest jak współczesny Trubadur. Pochodzi i mieszka w Michigan (Stany Zjednoczone) gdzie ukończył ‘University of Michigan – Ann Arbor’ z wykształceniem w ‘Music Theory and Performance’. Występuje jako pianista i wokalista, ale gra także na gitarze, mandolinie, harmonijce, perkusji, basie i skrzypcach. Nagrał 4 albumy: ”Earlier Work” który jest kolekcją bluesa, jazzu i rocka, ”Love and Politics on a Piano” który reprezentuje styl ‘stride’ fortepianu, boogie-woogie i klasyki oraz „Humanist Pop”.

Koncerty Drew De Four przypominają połączenie Toma Waitsa i Raya Charlesa. Są to ballady folk/jazzowe z przekonującymi tekstami. Jest to prawdziwe ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie,
w Amerykańskim stylu (dynamika i umiejętność grania nadaje jej mocne rytmy, fortepian jest wówczas używany niczym instrument perkusyjny). Ragtime, blues, styl Nowo Orleancki, bluegrass, soul, R&B i każdy inny gatunek odnajduje sie w oryginalnej muzyce tworzoną przez Drew, który komponuje inspirując się różnymi stylami.
www.drewdefour.com