Jah Trio

Artists: 

Jan Jarecki - fortepian
Michał Aftyka - kontrabas
Kacper Skolik - perkusja

Date: 
Sunday, 25 November, 2018 - 21:00
Price:
20/15 PLN

JAH Trio - autorski projekt pianisty Jana Jareckiego, założony w 2014 roku. Zespół oscyluje wokół akustycznego jazzu oraz hip-hopu i swobodnie miesza obie te stylistyki, w zespołowej twórczości. Wykonują własne interpretacje standardów jazzowych oraz autorskie kompozycje lidera. Obecnie Trio przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty. 

Jan Jarecki

- pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Związany z trójmiejską sceną jazzową, działa również w projektach muzycznych na Lubelszczyźnie. Absolwent SM I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie, student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. W. Nahornego i dra S. Jaskułke. Współpracując z Big Bandem AM miał okazję występować pod batutą
prof. L. Kułakowskiego, dr A. Tomaszewskiej, J. Konopa i innych.

Michał Aftyka

- kontrabasista, uczeń IV roku Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
im. F. Chopina w Warszawie w klasie Adama Cegielskiego i Andrzeja Święsa (obecnie) Współtworzy wiele projektów muzycznych w Warszawie i nie tylko.

Kacper Skolik

- perkusista młodego pokolenia, , syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika.
Swoją pasję do muzyki i gry na perkusji odkrył dopiero w Liceum. Zaczął wtedy uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej dr Tomasza Sowińskiego.
Brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Był akompaniatorem na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra - Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”. 

Jan Jarecki - fortepian
Michał Aftyka - kontrabas
Kacper Skolik - perkusja