Dźwiękokraci

Artists: 

Władek Foltyński – leader, elektryczna i akustyczna gitara basowa
Krystian Jaworz – piano, Rhodes Piano, synth
Michał Peiker – bębny, elektronika

Date: 
Wednesday, 11 June, 2014 - 21:30
Price:
15/10 PLN

Dźwiękokraci to trio, grające autorskie kompozycje basisty i lidera Władka Foltyńskiego. To nowoczesne podejście do klasycznej formuły Rhodes piano, bębny i gitara basowa.
Oryginalny miks jazzu i szerokich inspiracji podawany jest słuchaczom nie bez świadomości istnienia europejskiej sceny klubowej i takich gatunków, jak minimal, drum’n'bass czy future soul. Owocuje to ciekawymi, angażującymi kompozycjami, w których aktywny, grający solowo bas spotyka „svennsonowski" fortepian, soczyste linie Rhodes piano i jazzową perkusję. W muzyce zespołu można odnaleźć echa nowoczesnej sceny jazzowej i fusion: od Snarky Puppy przez Avishaia Cohena po Janka Gwizdałę.
https://www.youtube.com/watch?v=6TpUDnj5ZMs

Władek Foltyński - basista, kompozytor, lider Dźwiękokratów. Współpracował z zespołami i muzykami takimi jak min. Tomasz Grochot, Dominik Bieńczycki, Mateusz Śliwa (High Definition), Kamil Barański czy Wojtek Pilichowski.
Krystian Jaworz – pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w klasie trąbki i w klasie fortepianu jazzowego. Współtwórca duetu Surreal Players, współpracował z grupami od jazzu po pop, min. Gurgul Band, Pudelsi, Kultura de Natura.
Michał Peiker – doświadczony perkusista i perkusjonalista. Grywał w Polsce i za granicą z takimi artystami jak min. Paulina Kujawska, Griff Hamlin czy Leszek Żądło. Koncertował również z unikalnym, muzyczno-tanecznym widowiskiem Art Color Ballet.
www.wladekfoltynski.pl