Halloween Cinema of Horror

Skład: 

Alex Bączkowski (US/PL) – alto saxophone
Liliana Zieniawa (PL) – drums
Alessio Zucca (IT) – piano
Piotr Wojnarowski (PL) – double bass
Mark Alban Lotz (NL) - flutes

Data: 
poniedziałek, 31 październik, 2016 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

Kwartet Tenpasten+Mark Alban Lotz zapraszają na Halloweenowy wieczór
wrażeń-  połączenie kina niemego i muzyki na żywo. Zespół zaprezentuje
muzykę do klasyka horroru Gabinet Doktora Caligari.

Kwartet powstał wiosną 2015 roku, z inicjatywy Liliany i Aleksa. Brzmienie kwartetu łączy liryzm z fragmentami odważnego, atonalnego grania. Bezkompromisowo przekraczają wszelkie podziały i zasady, jednak ich muzyka ciągle pozostaje w służbie kompozycji. 

Grupa zagrała swój pierwszy koncert w maju 2015 roku, prezentując głównie oryginalne kompozycje. Wszyscy członkowie tego międzynarodowego projektu, studenci i absolwenci europejskich akademii muzycznych (Kraków, Katowice, Bolonia, Amsterdam) spotkali się w Krakowie, gdzie zaczęli wspólnie pracować nad swoimi oryginalnymi koncepcjami. Ich muzyka jest mieszanką różnorodnych wpływów, począwszy od sceny chicagowskiej, przez melodie inspirowane klasyką i minimalizmem, aż do prawdziwie punkowej ekspresji. Zespół do tej pory wystąpił przed polską, czeską i włoską publicznością, dając koncerty w miastach południowej Polski, północnych Włoch, na Sardynii oraz w Pradze. 

Zespół w kwietniu tego roku wystąpił w Pradze na Festiwalu Mladi Ladi Jazz. W sierpniu zaprezentowali się na festiwalu Jazz w Ruinch w Gliwicach. Na jesień tego roku mają zaplanowaną sesję nagraniową dla chicagowskiej wytwórni Amalgam (http://music.amalgamusic.org/). W sesji weźmie udział Mark Alban Lotz, holenderski flecista, jeden z najoryginalniejszych muzyków europejskiej sceny improwizowanej (http://www.lotzofmusic.com/lotz/mark-alban-lotz-biography/short-bio/).

Adres EP

tenpasten.bandcamp.com/releases

 

Linki (live)
 
https://www.youtube.com/watch?v=vSw46kStHL0
https://www.youtube.com/watch?v=D1Hqq5QxdkQ