Jacques Kuba Seguin Quartet (Can)

Skład: 

Jacques Kuba Séguin, trąbka, flugelhorn
Jonathan Cayer, fortepian;
Frédéric Alarie, kontrabas;
Jim Doxas, perkusja

Data: 
poniedziałek, 21 listopad, 2016 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

Kuba Séguin, Polak zamieszkały w Kanadzie jest muzykiem, kompozytorem                               i trębaczem. Na swoim koncie ma cztery płyty i mnóstwo międzynarodowych nagród. Występował na najważniejszych jazzowych festiwalach na świecie. 16 listopada w Europie będzie miała miejsce premiera jego płyty LITANIA PROJEKT. Tego dnia zagra też premierowy koncert w klubie 12on14 w Warszawie.
 
Do udziału przy tworzeniu drugiej płyty formacji Litania Projekt trębacz Jacques Kuba Séguin zaprosił muzyków montrealskich: Frédérica Alarie, Jonathana Cayer i Jima Doxas oraz kwartet klasyczny Bozzini. Séguin jako kompozytor i aranżer oddaje w ręce słuchaczy utwory pełne wrażliwości i silnych muzycznych uniesień.
 
Płyta już uzyskała dwie nominacje do kanadyjskiego Grammy - ADISQ w kategoriach: najlepsza płyta jazzowa roku oraz najlepszy aranżer. Od 16 listopada br. płyta dostępna będzie również dla polskich słuchaczy. Będą mogli na niej znaleźć między innymi memento „Krajobraz dla Muniaka” czy cover „Miłość Ci Wszystko Wybaczy”. Z pozostałych utworów artysta tworzy pejzaż dźwiękowy, w którym przeplata wrażliwość z napięciem i siłą, inspiracje jazzem europejskim, daleką Północą Skandynawii i muzyką klasyczną. W pół drogi między improwizacją jazzową a zapisem klasycznej pięciolinii, płyta ta jest rodzajem muzycznego fresku zabarwionego melancholią.

https://www.youtube.com/watch?v=Fr-oBgIgc5Q