Kocin Kociński Trio

Skład: 

Maciej Kocinski- saksofony
Andrzej Swięs - kontrabas
Krzysztof Szmańda- perkusja

Data: 
piątek, 21 sierpień, 2015 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

Kocin Kociński Trio to projekt będący wynikiem długoletniej i bardzo owocnej współpracy znakomitych muzyków:

  • Maciej "Kocin" Kociński – saksofony, ewi, elektronika
  • Andrzej Święs – kontrabas, gitara basowa
  • Krzysztof Szmańda – perkusja, instrumenty perkusyjne

Muzycy wychodzą poza ramy muzyki jazzowej. Atutem projektu jest wykorzystywanie elektroniki w połączeniu z instrumentami akustycznymi, wykraczanie poza idee czysto muzyczne (poezja, multimedia podczas koncertów). Otwartość kompozycji, wszechstronne muzyczne wykształcenie oraz wspólna pasja i poszukiwania sprawiają, że jest to wyjątkowy projekt. Odkrywa i prowadzi, zarówno muzyków jak i ich słuchaczy, w najróżniejsze muzyczne zakamarki, a każdy koncert staje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.
W styczniu 2013 roku nakładem wytwórni Allegro Records ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany Proverbs 3:5, na którym gościnnie wystąpili Kuba Badach i Patrick Jiya.
Wszystkie wykonywane przez nich kompozycje są autorstwa „Kocina” Kocińskiego, który już dwukrotnie został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii jazzowy kompozytor roku (2011 i 2012).
Więcej informacji o zespole na profilu portalu społecznościowego Facebook.
Muzycy Kocin Kociński Trio wraz z pianistą Krzysztofem Dysem współtworzą także kwartet SOUNDCHECK, z którym stale koncertują. Wspólnie zdobywali nagrody na krajowych i zagranicznych konkursach jazzowych. W tym składzie nagrali kilka bardzo dobrze przyjętych w Polsce i za granicą albumów.

http://youtu.be/iCZ4g-Q-d7Y