Koncerty

18 lis 2018 - 21:00
Jan Kavka Trio
20/15 PLN

Jan Kavka - fortepian
Marek Dufek - kontrabas
Adam Sikora - perkusja

Jan Kavka to młody czeski pianista jazzowy, który obecnie jest studentem
Akademie im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jan Kavka Trio (JKT) to 
akustyczny projekt, który został założony w roku 2013. W tym czasie zespół
grał tylko standardy jazzowe w ostrawskim klubie "Modrá myš". Od września
2016 zespół robi występy w klubach jazzowych w całej Republice Czeskiej i

19 lis 2018 - 20:00
Koncert Wokalistów KSJiMR
22 lis 2018 - 21:00
Niko Leopold Quartet
20/15 PLN

Chris Kronreif – saksofon
Niko Leopold – instrumenty klawiszowe, wiolonczela, kompozycje
Judith Ferstl – kontrabas, kompozycje
Jakob Sigl – perkusja

Wydarzenie w ramach Dni Austrii 2018

Już podczas pierwszego tournée pod koniec 2011 roku, które wiodło przez różne kraje europejskie okazało się, że członkowie zespołu Niko Leopold Quartet są wyjątkowymi osobowościami, które idealnie ze sobą współgrają i wzajemnie się inspirują. W ten sposób uwypukliły się wspólne muzyczne cele, które idealnie ugruntowały dalszą muzyczną twórczość zespołu. Od tego momentu grupa gościła  zarówno na austriackich scenach jak i za granicą.  Do szczególnych sukcesów zaliczyć można występy na renomowanych festiwalach jak np. Salzburger Festspiele i Bregenz Jazz Festival.

Główna uwaga młodych muzyków z Austrii skupia się na wykonywaniu repertuaru bazującego nie tylko na jazzie tradycyjnym, nie pozostając jednocześnie obojętnym na innowacje.
W kompozycjach i aranżacjach Leopolda odnajdujemy zarówno wpływy nowoczesnego jazzu, popu ale i muzyki klasycznej. Połączenie struktur muzyki klasycznej  z improwizacjami, pozwoliła muzykom na stworzenie własnego stylu który stał się przez to liryczny, spontaniczny i pełen wyrazu. 

25 lis 2018 - 21:00
JAH Trio
20/15 PLN

Jan Jarecki - fortepian
Michał Aftyka - kontrabas
Kacper Skolik - perkusja

26 lis 2018 - 21:00
JAH Trio
20/15 PLN

Jan Jarecki - fortepian
Michał Aftyka - kontrabas
Kacper Skolik - perkusja

29 lis 2018 - 21:30
Jazz Juniors Festival: Tomasz Chyła Quintet
20/15 zł

Tomasz Chyła – skrzypce
Piotr Checki – saksofon
Szymon Burnos – fortepian
Konrad Żołnierek – kontrabas
Sławek Koryzno – perkusja

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z trójmiejskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza, niezwykła energia, a także interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu. Członkowie formacji to młodzi muzycy jazzowi, silnie związani z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Liderem zespołu jest skrzypek – Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. Młodzi muzycy z Tomasz Chyła Quintet odwołują się do mainstreamowego jazzu, ale jest to muzyka podszyta młodzieńczą energią.

30 lis 2018 - 21:30
Jazz Juniors Festival: Vibe Quartet
20/15 zł

Michał Puchowski (wibrafon, instr. klawiszowe), Franciszek Raczkowski (fortepian, instr. klawiszowe), Mateusz Szewczyk (kontrabas, gitara basowa), Max Olszewski (perkusja).

Vibe Quartet to formacja powstała w 2016 r. w Katowicach. Gra zespołu nawiązuje do współczesnej muzyki jazzowej. Wiele inspiracji, w tym środowisko, historia i otaczający świat wpływają na muzyczny język i ich charakterystyczne brzmienie. Kompozycje są dobierane specjalnie ze względu na skład instrumentalny oraz wspólne upodobania. Repertuar złożony jest z utworów autorskich, jak również zaaranżowanej na nowo muzyki popularnej, w tym przebojów takich gwiazd jak np. Sting. Vibe Quartet jest laureatem kilku prestiżowych nagród i konkursów, w tym Grand Prix na Krokus Jazz Festival (Jelenia Góra 2017), Sibiu Jazz Festiwal (Rumunia 2017), Jazz Juniors (Kraków 2017). Artyści biorą ponadto udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Wiosną 2018 r. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się ich debiutancki album „Hidden Perspectives”.

1 gru 2018 - 21:30
Jazz Juniors Festival: Quantum Trio
20/15 zł

Michał Jan Ciesielski - saksofony, Luis Daniel Mora Matus - perkusja, Kamil Zawiślak - klawisze

Quantum Trio to polsko-chilijski zespół założone w Rotterdamie. Zespół tworzy trójka przyjaciół: Michał Jan Ciesielski, saksofony (Tymon Tymański, Sławek Jaskułke, Zgniłość), Luis Daniel Mora Matus, perkusja (Andre Ochodlo, TenTemPiés, Dichter), Kamil Zawiślak, klawisze (Wishlake, Temko). Pierwszy album „Gravity" został wybrany Najlepszym Debiutem Roku 2015 przez Polish Jazz. W 2017 zespół wydał swój drugi, tym razem podwójny album: "Duality: Particles & Waves" będący owocem tygodniowej sesji nagraniowej w holenderskim studiu w Weesp. Premiera albumu odbyła się w marcu w Klubie Żak, w ramach Jazz Jantar Festiwal w Gdańsku. Tego samego roku, w grudniu, zespół został uhonorowany Grand Prix na Hitch On - Jazz Juniors Festival w Krakowie, co otworzyło im drogę do nagrania trzeciej płyty „Red Fog", która ukaże się już niebawem nakładem włoskiej wytwórni Emme Records.

2 gru 2018 - 21:30
Jazz Juniors Festival: Weezdob Collective
20/15 zł

Kacper Smoliński – harmonijka
Kuba Marciniak – saksofon sopranowy i tenorowy
Piotr Scholz – gitara
Damian Kostka – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja

Weezdob Collective to jeden z ciekawszych zespołów polskiej sceny jazzowej. Swoją działalność rozpoczął w 2014 roku. Tworzą go artyści będący czołówką muzyków jazzowych młodego pokolenia w Polsce. To indywidualnie laureaci stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jako kolektyw zdobyli m.in. GRAND PRIX na 54. Festiwalu Jazz nad Odrą, GRAND PRIX na Lotos Jazz Festival - 17. Bielska Zadymka Jazzowa, GRAND PRIX konkursu Jazz Fruit na Mladi Ladi Jazz Festival w Pradze, GRAND PRIX XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, GRAND PRIX na Blue Note Poznań Competition 2015. Weezdob Collective był pozytywnie oceniany przez takie muzyczne autorytety jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski czy Krzesimir Dębski. Fuzja pięciu muzycznych indywidualności zaowocowała stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów oraz kompozytorów. Cechą szczególną formacji jest niekonwencjonalne połączenie brzmienia harmonijki, saksofonu i gitary, będące jedyną taką propozycją na polskiej scenie muzycznej. Najnowsze nagranie zespołu – album „Star Cadillac” – to międzygalaktyczna muzyczna opowieść o mężczyźnie, który podróżuje po wszechświecie kosmicznym cadillakiem. Główny bohater mierzy się z przeciwnościami losu, pokusami i strachem, spotyka miłość i dokonuje się w nim przemiana. Czy ta historia skończy się happy endem? Odpowiedź na to pytanie można poznać wsłuchując się w album "Star Cadillac". To jazzowa podróż wzbogacona o efekty elektroniczne oraz ilustracje.

4 gru 2018 - 21:00
Di Ienno & Rottoli Duo
20/15 zł

Gianluca Di Ienno - fortepian, Marco Rottoli - kontrabas

The duo is going to play a fresh view on timeless jazz standards and a selection of original tunes written by both the two musicians. GIANLUCA DI IENNO Pianist, hammondist, keyboardist, composer and music producer

6 gru 2018 - 20:30
More than Four
20/15 zł

Emilia Wójcikowska - wokal, Maciej Dudek - gitara, Maciej Sabal - trąbka, Patryk Szajda - puzon, Antonina Michalska-Sabal - perkusja, Adam Gomułka - bas

Utworzyliśmy zespół More Than Four zainspirowani twórczością rodzimych
kompozytorów jazzowych i kabaretowych. Naszym zamierzeniem jest przede
wszystkim kultywowanie tradycji polskiej piosenki. Sięgamy przy tym do
narodowego kanonu najwspanialszych kompozycji ostatnich dekad. Na naszych
koncertach można usłyszeć utwory jazzowe wykonywane m.in. przez Ewę Bem,

9 gru 2018 - 21:00
Ian Fel Christmas Classics
20/15 PLN

Ian Fel - wokal
Paulina Majda - fortepian

Zapraszamy na wyjątkowy koncert klasycznych jazzowych i okolicznościowych piosenek świątecznych w wykonaniu
Ian Fel - wokal i Pauliny Majda - fortepian.

https://www.youtube.com/watch?v=0Ilc12GcdrI

 

https://www.youtube.com/watch?v=iyaEYlw1Evs

 

https://www.youtube.com/watch?v=nlX863MPbZ0

12 gru 2018 - 21:00
Kuba Banaszek Quartet
20/15 zł

Marcin Konieczkowicz - alto sax
Kuba Banaszek - piano
Tymon Trąbczyński - bass
Max Olszewski – drums

Zespół powstał pod koniec 2016 roku, z początku jako kwintet – ostatecznie skład wyklarował się w 2017 roku. Głównym założeniem rozwoju grupy jest dążenie do świeżości formy przekazu, zarówno pod kątem kompozytorskim, jak i aranżacyjnym. Ponadto ich praca zmierza w kierunku syntezy słowiańskiej fantazji, którą klasyfikują muzyczne emocje, oraz groove’owej tradycji amerykańskich twórców. Efektem tego jest kwartet, którego brzmienie można umieścić pomiędzy współczesną nowojorską, sceną jazzową, a europejską tradycją muzyki narodowej. Repertuar stanowią przede wszystkim kompozycje lidera, pianisty Kuby Banaszka. Członkowie zespołu są laureatami takich konkursów, jak: Jazz Juniors, Novum Jazz Festival, Jazz na Wsi, School & Jazz Festival. W roku 2018 zostali laureatami dwóch głównych nagród: XXI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, oraz V Blue Note Poznań Competition. Ponadto na ten sam rok przypada kolejna nagroda: II miejsce na konkursie w ramach RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu, a także inne sukcesy – udział w finale Bielskiej Zadymki Jazzowej, finał konkursu „Jazzowe Skrzydła” organizowanego przez 12on14 Jazz Club, czy też finał konkursu w ramach Krokus Jazz Festiwal, w czasie którego lider, Kuba Banaszek, zdobył nagrodę indywidualną.

13 gru 2018 - 21:00
Kuba Banaszek Quartet
20/15 zł

Marcin Konieczkowicz - alto sax
Kuba Banaszek - piano
Tymon Trąbczyński - bass
Max Olszewski – drums.

Zespół powstał pod koniec 2016 roku, z początku jako kwintet – ostatecznie skład wyklarował się w 2017 roku. Głównym założeniem rozwoju grupy jest dążenie do świeżości formy przekazu, zarówno pod kątem kompozytorskim, jak i aranżacyjnym. Ponadto ich praca zmierza w kierunku syntezy słowiańskiej fantazji, którą klasyfikują muzyczne emocje, oraz groove’owej tradycji amerykańskich twórców. Efektem tego jest kwartet, którego brzmienie można umieścić pomiędzy współczesną nowojorską, sceną jazzową, a europejską tradycją muzyki narodowej. Repertuar stanowią przede wszystkim kompozycje lidera, pianisty Kuby Banaszka. Członkowie zespołu są laureatami takich konkursów, jak: Jazz Juniors, Novum Jazz Festival, Jazz na Wsi, School & Jazz Festival. W roku 2018 zostali laureatami dwóch głównych nagród: XXI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, oraz V Blue Note Poznań Competition. Ponadto na ten sam rok przypada kolejna nagroda: II miejsce na konkursie w ramach RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu, a także inne sukcesy – udział w finale Bielskiej Zadymki Jazzowej, finał konkursu „Jazzowe Skrzydła” organizowanego przez 12on14 Jazz Club, czy też finał konkursu w ramach Krokus Jazz Festiwal, w czasie którego lider, Kuba Banaszek, zdobył nagrodę indywidualną.

16 gru 2018 - 21:00
Jazzschaf Inc.
20/15 PLN

Marvin Frey - trumpet
Philipp Schittek - trombone
Niklas Roever -piano
Felix Ambach - drums
Victor Gelling - bass

The Musicians of "Jazzschaf Inc." first met in the local scene of 
Cologne, where they soon started playing together. After absolving their 
first gigs, the wish for a steady band started growing, in which they 
could play their own compositions, aswell as classics from the great 
American songbook.

17 gru 2018 - 21:00
Jazzschaf Inc.
20/15 PLN

Marvin Frey - trumpet
Philipp Schittek - trombone
Niklas Roever -piano
Felix Ambach - drums
Victor Gelling - bass

The Musicians of "Jazzschaf Inc." first met in the local scene of 
Cologne, where they soon started playing together. After absolving their 
first gigs, the wish for a steady band started growing, in which they 
could play their own compositions, aswell as classics from the great 
American songbook.

19 gru 2018 - 21:00
Amirova Trio oraz Goście - Wigilia na Jazzowo
20/15 zł

Julia Amirova - fortepian
Mikołaj Sikora - kontrabas
Patryk Gajda - perkusja

Gościnnie:
Alicja Nowocień - wokal
Jakub Gajda - trąbka
Denis Amirov - instrumenty perkusyjne

Zespół Amirova Trio powstał w 2018 roku kiedy w Akademii Muzycznej w Krakowie spotkali się pianistka z Kijowa Julia Amirova, tarnowski kontrabasista Mikołaj Sikora oraz perkusista z Bielska Patryk Gajda. Tym razem muzycy przygotowali specjalny świąteczny program, który się składa z amerykańskiej klasyki wykonywanej m. in. przez Franka Sinatry czy Nat King Cole'a. Ku zaskoczeniu usłyszymy również polskie kolędy w świeżych, nieoczekiwanych jazzowych aranżacjach, przybliżeni stylistycznie do swoich amerykańskich braci. Towarzyszyć fortepianowemu trio będzie delikatny kobiecy wokal, trąbka oraz nietypowe instrumenty perkusyjne.

2 sty 2019 - 21:00
Leszek Żądło European Art Ensemble
15/10 PLN

L.Żądło-sax, A.Scheer-bsax, W.Groborz-p, T.Lisiecki-db, W.Jamioł-dr

Leszek Żądło - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech i Piec' Art aJc zapraszają na koncerty!
Leszek studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce.
Wilhelm Scheer jest  cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak  głównie jako  naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki.
Wojtek Groborz, Tolek Lisiecki i Wiesław Jamioł współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym  projekcie muzycznym.

3 sty 2019 - 21:00
Leszek Żądło European Art Ensemble
15/10 PLN

L.Żądło-sax, A.Scheer-bsax, W.Groborz-p, T.Lisiecki-db, W.Jamioł-dr

Leszek Żądło - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech i Piec' Art aJc zapraszają na koncerty!
Leszek studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce.
Wilhelm Scheer jest  cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak  głównie jako  naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki.
Wojtek Groborz, Tolek Lisiecki i Wiesław Jamioł współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym  projekcie muzycznym.

4 sty 2019 - 21:00
Leszek Żądło European Art Ensemble
15/10 PLN

L.Żądło-sax, A.Scheer-bsax, W.Groborz-p, T.Lisiecki-db, W.Jamioł-dr

Leszek Żądło - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech i Piec' Art aJc zapraszają na koncerty!
Leszek studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce.
Wilhelm Scheer jest  cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak  głównie jako  naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki.
Wojtek Groborz, Tolek Lisiecki i Wiesław Jamioł współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym  projekcie muzycznym.

5 sty 2019 - 21:00
Leszek Żądło European Art Ensemble
15/10 PLN

L.Żądło-sax, A.Scheer-bsax, W.Groborz-p, T.Lisiecki-db, W.Jamioł-dr

Leszek Żądło - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech i Piec' Art aJc zapraszają na koncerty!
Leszek studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce.
Wilhelm Scheer jest  cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak  głównie jako  naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki.
Wojtek Groborz, Tolek Lisiecki i Wiesław Jamioł współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym  projekcie muzycznym.

6 sty 2019 - 21:00
Leszek Żądło European Art Ensemble
15/10 PLN

L.Żądło-sax, A.Scheer-bsax, W.Groborz-p, T.Lisiecki-db, W.Jamioł-dr

Leszek Żądło - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech i Piec' Art aJc zapraszają na koncerty!
Leszek studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce.
Wilhelm Scheer jest  cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak  głównie jako  naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki.
Wojtek Groborz, Tolek Lisiecki i Wiesław Jamioł współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym  projekcie muzycznym.

21 sty 2019 - 21:00
Linus Lindblom Quartet
20/15 zł

Award winning saxophonist and composer Linus Lindblom brings his new group to Piec Art Acustic Jazz Club! The band is a collective of stellar young musicians from Denmark and Sweden. Lindblom received a prestigious award from The Bert Levin Foundation in 2014 stating “Linus Lindblom has his own musical world both as a saxophonist and composer. He is a highly personal musician that deserves recognition. With great integrity and stylistic roots in the rich soil of the 60’s he combines Nordic lyricism and melancholy with jazz traditions. Linus Lindblom moves amazingly homely in the past, present as well as the future that he is part of. Always with freshness and originality

22 sty 2019 - 21:00
Linus Lindblom Quartet
20/15 zł

Award winning saxophonist and composer Linus Lindblom brings his new group to Piec Art Acustic Jazz Club! The band is a collective of stellar young musicians from Denmark and Sweden. Lindblom received a prestigious award from The Bert Levin Foundation in 2014 stating “Linus Lindblom has his own musical world both as a saxophonist and composer. He is a highly personal musician that deserves recognition. With great integrity and stylistic roots in the rich soil of the 60’s he combines Nordic lyricism and melancholy with jazz traditions. Linus Lindblom moves amazingly homely in the past, present as well as the future that he is part of. Always with freshness and originality

27 lut 2019 - 21:00
Frederik Villmow Quartet
20/15 zł
28 lut 2019 - 21:00
Frederik Villmow Quartet
20/15 zł
18 mar 2019 - 21:00
Julian Costello Quartet
20/15 zł

Julian Costello - Saxes, Maciek Pysz - Guitars, Yuri Goloubev/Michele Tacchi – Bass, Adam Teixeira - Drums

19 mar 2019 - 21:00
Julian Costello Quartet
20/15 zł

Julian Costello - Saxes, Maciek Pysz - Guitars, Yuri Goloubev/Michele Tacchi – Bass, Adam Teixeira - Drums

31 mar 2019 - 21:00
Black is the New Trio
20/15 zł

Leandro Irarragorri - piano
Roger Kintopf - double bass
Balz Kuenzle - drums

black is the new are three young musicians from Cologne and Zurich, that want to loose themselves in the music each time they play together. An interplay in which all three rely on their intuition and ears. black is the new loves improvisation, freedom and exploring the moment, but isn’t afraid of a simple melody. On this tour they will present their own music, but also pieces by their heroes Paul Motian, Charlie Haden or Ornette Coleman.

https://blackisthenew.bandcamp.com

1 kwi 2019 - 21:00
Black is the New Trio
20/15 zł

Leandro Irarragorri - piano
Roger Kintopf - double bass
Balz Kuenzle - drums

black is the new are three young musicians from Cologne and Zurich, that want to loose themselves in the music each time they play together. An interplay in which all three rely on their intuition and ears. black is the new loves improvisation, freedom and exploring the moment, but isn’t afraid of a simple melody. On this tour they will present their own music, but also pieces by their heroes Paul Motian, Charlie Haden or Ornette Coleman.

https://blackisthenew.bandcamp.com

21 kwi 2019 - 21:00
Raviv Markovitz Quartet
20/15 zł

Raviv Markovitz, 27, is an acoustic and electric bassist based in New York City who has quickly become one of the most sought-after bassists on the New York jazz scene. Raviv won 3rd place in the 2011 International Society of Bassists Jazz Bass Competition and was selected as 1 of 15 semifinalists worldwide for the 2009 Thelonious Monk International Jazz Bass Competition. Raviv has also served on the faculty of Swing Central Jazz in Savannah, GA, the Calhoun Summer Jazz Workshop in New York and the Stanford Jazz Workshop through the SJW Mentor Fellowship Program. Raviv has toured and performed across the United States and internationally across Europe, Central America, and Asia. He has performed with some of jazz’s leading artists, including Joe Lovano, Marcus Roberts, Cassandra Wilson, Makoto Ozone, and Jimmy Heath, among many others, and has studied with musicians such as Charlie Banacos, John Clayton, Bruce Gertz, and Mark Helias. Originally from Lexington, Massachusetts, Raviv holds a bachelor's degree from Columbia University in the City of New York.

29 kwi 2019 - 21:00
HLK Trio
20/15 zł

Richard Kass - perkusja, Ant Law - gitara, Rich Harrold - fortepian

Trio HLK is the union of three distinct, forward thinking musical personalities. Drum virtuoso Richard Kass is a powerful, polyrhythmic engine whose multi-limbic facility affords him a wealth of textures and multiple layers of expression; he executes rhythms at more than one tempo simultaneously, which often draws comparison to electronica and computer generated music. Guitarist Ant Law plays a bespoke extended range electric guitar with 8 strings and a variety of effects; a wealth of influences from jazz, heavy metal and elsewhere shine through in his playing. Classical pianist and composer Rich Harrold was immersed in contemporary classical music from a young age; his approach encompasses recomposition and decomposition as much as pure composition itself. His harmonic realm isthe border between tonality and atonality, and there is a strong sense of rhythmic and melodic development throughout his writing. A belief in the high art of improvisation and intrigue with the infinite art and science of rhythm is what brings H, L and K together.

30 kwi 2019 - 21:00
HLK Trio
20/15 zł

Richard Kass - perkusja, Ant Law - gitara, Rich Harrold - fortepian

Trio HLK is the union of three distinct, forward thinking musical personalities. Drum virtuoso Richard Kass is a powerful, polyrhythmic engine whose multi-limbic facility affords him a wealth of textures and multiple layers of expression; he executes rhythms at more than one tempo simultaneously, which often draws comparison to electronica and computer generated music. Guitarist Ant Law plays a bespoke extended range electric guitar with 8 strings and a variety of effects; a wealth of influences from jazz, heavy metal and elsewhere shine through in his playing. Classical pianist and composer Rich Harrold was immersed in contemporary classical music from a young age; his approach encompasses recomposition and decomposition as much as pure composition itself. His harmonic realm isthe border between tonality and atonality, and there is a strong sense of rhythmic and melodic development throughout his writing. A belief in the high art of improvisation and intrigue with the infinite art and science of rhythm is what brings H, L and K together.

13 maj 2019 - 21:00
First Circle
20/15 zł

„First Circle“ , consisting of Victor Fox, Roger Kintopf and Felix Ambach, plays together as a collective band since 2014. Already at a young age, the musicians got to know each other and quickly discovered the accordance of their musical influences and their idea of making music. Inspiring each other, they have always been looking for something new - Something unknown - . It was evident, that the three musicians neither want to play in an already familiar formation, nor conventional modern jazz. In this instrumentation without a harmony instrument, they foreground improvisation and interaction of their music and thus try to follow previously unexplored paths. In their program, consisting of their own compositions, as well as free improvisations, they deepen the possibilities of interaction as much as possible while their characteristic band sound comes to fruition. In 2015 they’ve been awarded for their outstanding compositions by the „Union of German Jazz-Musicians“. After their debut album „conversations with the unknown“, First Circle presents their new album „GLÄÜÖ“, which was recorded at the Kammermusiksaal Deutschlandfunk Cologne, and which has been released at UNIT Record in June 2017.

14 maj 2019 - 21:00
First Circle
20/15 zł

„First Circle“ , consisting of Victor Fox, Roger Kintopf and Felix Ambach, plays together as a collective band since 2014. Already at a young age, the musicians got to know each other and quickly discovered the accordance of their musical influences and their idea of making music. Inspiring each other, they have always been looking for something new - Something unknown - . It was evident, that the three musicians neither want to play in an already familiar formation, nor conventional modern jazz. In this instrumentation without a harmony instrument, they foreground improvisation and interaction of their music and thus try to follow previously unexplored paths. In their program, consisting of their own compositions, as well as free improvisations, they deepen the possibilities of interaction as much as possible while their characteristic band sound comes to fruition. In 2015 they’ve been awarded for their outstanding compositions by the „Union of German Jazz-Musicians“. After their debut album „conversations with the unknown“, First Circle presents their new album „GLÄÜÖ“, which was recorded at the Kammermusiksaal Deutschlandfunk Cologne, and which has been released at UNIT Record in June 2017.

15 maj 2019 - 21:00
Cecilie Grundt Quintet
20/15 zł

Cecilie Grundt – saxophone, Øyvind Mathisen – trumpet, Håvard Aufles – piano, Morten Stai – bass,
Åsmund Smidt – drums

Cecilie Grundt is a Norwegian saxophonist and composer who graduated from the jazz department at Trondheim Music Conservatory in 2018. As a composer and band leader her work has been described as original and creative, showing a wide range of inspiration and style references. The music is a melting pot of lyrical melodies, swinging American jazz, contemporary music and folk music. Cecilie Grundt Quintet features Øyvind Mathisen on trumpet, Håvard Aufles on piano, Morten Stai on bass and Åsmund Smidt on drums, all strong voices from the young Norwegian jazz scene. The quintet is characterized by communicative interplay through playfulness and curiosity. They have performed at Kongsberg Jazz Festival and at Jazzfest in Trondheim, as well as many other jazz clubs in Norway. The band recorded their debut album in Rainbow Studio, which will be released on May 17, 2019 on AMP Music & Records.

19 maj 2019 - 21:00
Ari Erev Trio
20/15 zł

Pianist Ari Erev's  music blends a deep classical touch, producing an intimate, delicate and emotional style which is inspired by pianists such as Bill Evans and Fred Hersch, with an energetic, Latin-oriented and rhythmic drive.

His Trio performances at Piec Art, Krakow, will feature his original music, mainly from his latest album - "Flow", alongside a number of Latin tunes and a selection of contemporary interpretations for "Classic" Israeli songs written by some of  the  best composers of the Israeli popular music.

20 maj 2019 - 21:00
Ari Erev Trio
20/15 zł

Pianist Ari Erev's  music blends a deep classical touch, producing an intimate, delicate and emotional style which is inspired by pianists such as Bill Evans and Fred Hersch, with an energetic, Latin-oriented and rhythmic drive.

His Trio performances at Piec Art, Krakow, will feature his original music, mainly from his latest album - "Flow", alongside a number of Latin tunes and a selection of contemporary interpretations for "Classic" Israeli songs written by some of  the  best composers of the Israeli popular music.