Krakowska Noc Jazzu - NEW BONE

Skład: 

Tomasz Kudyk–tr, M.Ślusarczyk–as, P.Kaczmarczyk-p, M.Adamczak–db, D.Fortuna–dr , J.Pilch-perc

Data: 
sobota, 14 lipiec, 2012 - 22:00
Wstęp wolny

Podczas Krakowskiej Nocy Jazzu w Piecu zagra znakomity zespół NEW BONE.

Zespół uformowany przez studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w 1996 roku. Już rok później grupa zdobyła I nagrodę w konkursie „Wolna scena jazzowa”. Początkowo inspiracją dla muzyków New Bone była muzyka Wayne Shortera, Milesa Davisa czy Horace Silvera.

Przełomowym momentem w karierze zespołu było nagranie debiutanckiej płyty „Something for now” w 2004 roku dla wytwórni Gowi Records, na której znalazły się autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Płyta została ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Od tego momentu zespół zaczął występować w najważniejszych miejscach dla polskiej sceny jazzowej.

W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy”, a w styczniu 2012 roku trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 roku), nagraną z gościnnym udziałem Tomasza Grzegorskiego na saksofonie tenorowym i Jana Pilcha na instrumentach perkusyjnych. Autorem muzyki, tak jak i większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.

www.newbone.pl