Magda Piskorczyk

Skład: 

M.Piskorczyk-voc,g,b; A.Siemieniuk-g; B.Kazek-dr,perc

Data: 
poniedziałek, 13 maj, 2013 - 21:30
Cena:
25 PLN (15 przedsprzedaż)

Magda Piskorczyk śpiewała na wielu międzynarodowych festiwalach europejskich, a także w USA i na Tajwanie. Wydała oficjalnie 6 płyt, usłyszeć na nich można m.in. Michała Urbaniaka i Slidin' Slima ze Szwecji. Ostatnie wydawnictwo to podsumowanie autorskich warsztatów muzycznych "Magda Piskorczyk Masterclass" prowadzonych przez nią w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty. Już po raz szósty została wybrana Wokalistką Roku przez czytelników magazynu "Twój Blues". W grudniu obchodziła 10-lecie solowej działalności.

Magda Piskorczyk zaprasza do muzycznej podróży poprzez świat bliskich jej tradycji, kultur i dźwięków. Prezentuje Afro Groove czyli wielobarwne, dynamiczne i bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (soul, blues, jazz, funk) z rytmami i melodiami etnicznymi, zwłaszcza zachodnio-afrykańskimi.

"Afro Groove" to także tytuł nominowanego do nagrody Fryderyk 2012 albumu, który Magda nagrała na żywo z Billy Gibsonem, amerykańskim wokalistą i wirtuozem harmonijki, nazywanym w Memphis Księciem Bealy Street, laureatem Blues Award.

Magda śpiewa (głównie po angielsku, ale także w językach takich jak tamaszek czy bambara) i gra na gitarze akustycznej oraz basowej. Doskonale znana jest z tego, że łatwo nawiązuje kontakt z publicznością i wciąga ją regularnie do zabawy oraz wspólnego tworzenia muzyki.