SZCZYPKA /KALETKA Quartet

Skład: 

M.Kaletka-sax, M.Szczypka-g, M.Mucha-db, D.Fortuna-dr

Data: 
czwartek, 16 sierpień, 2012 - 21:30
Cena:
15/10 PLN

Dawid Fortuna - (1988) - perkusja. Student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Stanisława Welanyka. Z powodzeniem udziela się na polu muzyki klasycznej (Zespół Perkusyjny Akademii Muzycznej w Krakowie, udział w Audio Art Festiwal '2007) i jazzowej (wielokrotnie nawiązywał współpracę z krakowskim i bydgoskim środowiskiem jazzowym, również na polu muzyki awangardowej).

Maks Mucha - Student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Na festiwalu "Tarnów International Jazz Contest" otrzymał dwukrotnie nagrodę dla najbardziej obiecującego młodego talentu festiwalu (2009 i 2010). Na stałe współpracuje z Mateuszem Pospieszalskim (trio MP3), Arkadiuszem Skolikiem (płyta "Detour Ahead" 2010). Występuje również z Januszem Muniakiem.

Marcin Kaletka - urodzony w 1986 roku, saksofonista tenorowy – absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca II miejsca na konkursie „Jazz nad Odrą” 2007. Otrzymał nagrodę indywidualną na „Konkursie Standardów Jazzowych” Siedlce 2008, oraz wyróżnienie indywidualne na „I’st Tarnów Jazz Contest” 2008, a także zajął II miejsce na „Zmaganiach Jazzowych” w Szczecinie w 2008 r.

Mateusz Szczypka - Gitarzysta jazzowy, absolwent wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof Karola Ferfeckiego. W 2008 nagrodzony indywidualnym wyróżnieniem na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City w Warszawie, w 2010 zajął trzecie miejsce w konkursie improwizacji jazzowej w Katowicach. Od roku 2009 uczy w prywatnej szkole muzycznej. Grał koncerty m.in. z takimi artystami jak Janusz Muniak, Grzegorz Karnas, Grażyna Auguścik.