Michał Milczarek Trio

Skład: 

M.Milczarek-g, B.Łuczkiewicz-b, M.Modrzejewski-dr

Data: 
środa, 13 marzec, 2013 - 21:00
Cena:
15 PLN

Trio Michała Milczarka to zespół, który powstał na początku 2012 r. Jego skład, oprócz lidera - gitarzysty, tworzą perkusista Mateusz Modrzejewski i basista Bartek Łuczkiewicz. Artyści tworzą pod tym szyldem muzykę improwizowaną, oscylującą wokół fusion i jazzu nowoczesnego. Zasięg inspiracji muzyków jest bardzo rozległy, dlatego w ich twórczości odnaleźć można elementy bluesa, psychodelii czy elektroniki.
Na przełomie września i października 2012 zespół wydał własnym sumptem płytę EP "The Big Game". Była ona wynikiem pracy studyjnej i doświadczenia zdobywanego podczas premierowej trasy koncertowej. Mini-album zebrał bardzo dobre recenzje na portalach internetowych, jak i w prasie fachowej. Jesienią 2012 MM3 zagrało 10-koncertową trasę promującą, zatytułowaną "The Big Game Tour" (m.in występ w ramach Rzeszów Jazz Festiwal). Spotkała się ona z rewelacyjnym przyjęciem publiczności i bardzo pochlebnymi relacjami w mediach.

Na początku 2013 r. "The Big Game" została umieszczona przez portal AxunArts na 3. miejscu w rankingu najlepszych polskich wydawnictw EP. Patronat medialny nad trasą koncertową objęły Radio Jazz.Fm, Jazzsoul.pl i Axunarts

http://mmtrzy.pl/