N.A.K. Trio

Skład: 

Dominik Wania - piano
Michał Kapczuk - bass
Jacek Kochan - drums

Data: 
środa, 12 październik, 2016 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

N.A.K. Trio to jeden z wielu projektów autorstwa Jacka Kochana. Formacja współtworzona przez Dominika Wanię oraz Michala Kapczuka stanowi wyjątkową muzyczną podróż, której punktem wyjścia jest twórczość Witolda Lutosławskiego, Béli Bartóka i innych modernistów.

Jacek Kochan ze swoim trio odkrywa w muzyce to, co abstrakcyjne i niezdefiniowane. W grze tria najbardziej porusza energia, przebojowość oraz moc, którą potrafi wytworzyć trójka muzyków. O jednym z występów N.A.K. Trio pisze „Jazzarium”: „Fascynująca przygoda. Nie potrzeba ani blasku złotego gramofonu, ani tym bardziej eksponowania torsów, aby zagrać najlepszy koncert wieczoru”.

W 2014 roku N.A.K. Trio wydało płytę, „The Other Side Of If”. Album ten idzie na przekór europejskim trendom, dążąc raczej do czerpania przyjemności z pojedynczych dźwięków i fraz. Kochan i Wania potrafią wchodzić w znakomite interakcje, ich dialogi są bogate, rozbudowane, przepełnione potrzebą rywalizacji.

Jacek Kochan – kompozytor, aranżer, perkusista i perkusjonista, którego dokonania artystyczne cechują się bogatymi aranżacjami, dbałością o szczegóły oraz improwizatorskim rozmachem. Muzyk o szerokich zainteresowaniach stylistycznych, realizujący się zarówno w muzyce improwizowanej, jazzowej, jak i współczesnej. W 1981r. wyjechał do USA i przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie studiował u Jaco Pastoriusa, Mike’a Clarka i Robiego Gonzaleza. W 1990 przeniósł się do Toronto, gdzie nagrywał i pracował z artystami kanadyjskimi i amerykańskimi, między innymi z Johnem Abercrombie, Jerrym Bergonzi, Patem Labarberą, Kennym Wheelerem, Georgem Garzone, Joey Calderazzo, Gary Thomasem, Gregiem Osby, Markiem Coplandem , Uri Cainem. Występował m.in. w Internationales Musikinstitut (IMD) Darmstadt oraz na festiwalach: Warszawska Jesień, Musica Electronica Nova, Musica Polonica Nova, Warsaw Summer Jazz Days, New Yorkers Festival, w Montrealu, Toronto, Vancouver, Tokio, Melbourne, Paryzu i Palermo.

Dominik Wania – absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Pereza i Jerry Bergonziego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie. Czynny muzyk sesyjny. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Marcus Miller, Eric Marienthal, Joey Baron, Anders Jormin, Lee Konitz, David Liebman, Eddie Henderson. W czerwcu 2013 roku ukazała się debiutancka płyta tria Dominika Wani pt. „Ravel”, która otrzymała nagrodę FRYDERYK za najlepszy jazzowy album 2014 roku.

Michał Kapczuk - absolwent katowickiej Akademii Muzycznej, czołowy polski basista; współpracował z Adamem Bałdychem, Janem Ptaszynem Wróbleskim, Zbigniewem Namysłowskim, Walterem Smithem III i wieloma innymi

https://www.youtube.com/watch?v=z04joz9YkHY