NEW LESSERS (Alaizz& Aja)

Skład: 

Agata Ślazyk - voc, g
Antek Krupa - voc, g, hca

Data: 
niedziela, 4 grudzień, 2016 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

NEW LESSERS
  (Alaizz& Aja)

foto:Paweł Fiejdasz
 
nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy "The Lessers" działającego w latach 60-tych. 
W zespole tym grał m.inn legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół "New Lessers" wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych
takich jak Traffic, JethroTull, Free, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze" autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.
 
Alaizz (Agata Ślazyk)
Songwrighterka wokalistka, gitarzystka. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy
powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa.
Występuje w programach kabaretu Piwnicy a także z własnymi autorskimi recitalami. Wydała autorską płytę "Nie daj się zjeść" z której utwory odniosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Agata koncertuje z powodzeniem na europejskich scenach. Ostatnio występowała w Londynie i w Berlinie.
 
Aja (Antek Krupa)
Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym "r" od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… Ostatnio obchodził piękne, okrągłe urodziny. I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych prawdziwych osobowości - nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra.
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=smW8r5bW44M
https://www.youtube.com/watch?v=GjJH3nksukI
https://www.youtube.com/watch?v=3e3nlCifwvI
 
http://antonikrupa.com.pl/
https://www.facebook.com/antekrupa/
https://www.youtube.com/channel/UCFkgufkw3UHInh7_VbWlNmg