Ola Bieńkowska Quintet

Skład: 

O.Bieńkowska-voc, J.Królik-g, K.Herdzin-p, B.Szetela-b, R.Luty-dr

Data: 
środa, 18 wrzesień, 2013 - 21:30
Cena:
30/20 PLN

"Bieńkowska hipnotyzuje głosem" mówi DDTVN. „Zadziwiająco potrafi skupić na sobie uwagę pierwszymi, pojedynczymi dźwiękami, by po chwili już zupełnie zawładnąć słuchającym, wciągając klimatem swojego silnego, nie pozbawionego jednak delikatności głosu” - pisze dziennikarz radia Łódź Piotr Bielawski. „Żaden dźwięk interpretowany przez nią nie ulatuje, nie pozostaje obojętny" - wtóruje Magda Jasińska z Polskiego Radia PIK. "Wielkie pochwały należą się jednak przede wszystkim samej Oli Bieńkowskiej, która swoim występem udowodniła, że jest (nie boję się użyć tego słowa) światowej klasy artystką. Szczególne wrażenie zrobił na mnie doskonały głos, który w piosenkach takich jak EWNS czy Home Song przybierał zmysłową, delikatną barwę, by nagle zmienić się w silny i drapieżny w utworach takich jak Funky czy In Pursuit (Things That I'd Do). Nic więc dziwnego, że każda piosenka kończyła się głośnymi owacjami publiczności" – pisze Joanna Rura z All In Poznań.Ola dołączyła również do grona wielu gwiazd polskiej sceny takich jak Kayah, Natu, Ballady i Romanse, Indos Bravos czy Kapela Ze Wsi Warszawa promując charytatywną wytwórnię płytową Rak’n’Roll Records, oddając specjalną wersję  świątecznego singla “2000 & Fine” Fundacji Rak’n’Roll na walkę z rakiem.
 
Przede wszystkim jednak Ola zaczęła koncertować po Polsce. Wraz z plejadą fantastycznych muzyków z Krzysztofem Herdzinem, Jackiem Królikiem, Robertem Kubiszynem oraz Robertem Lutym na czele, wystąpiła między innymi na letniej scenie SKWERu – filii Fabryki Trzciny czy legendarnym Jazz Klubie Tygmont w Warszawie, w klubie Versalka w Sopocie w ramach cyklu „Jazz Travel”, w Bezsenności we Wrocławiu czy w Dragonie w Poznaniu.
Ola jest pierwszą Polką, która ukończyła Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya. Debiut fonograficzny podsumowuje jej muzyczną drogę od jej początków w zespole funkowym, przez jazzowe szlify zdobyte pod okiem samej Emy Bem, przez popowe i musicalowe doświadczenia sceniczne (między innymi w Teatrze Roma w Warszawie), aż po rocka, którym nasiąknęła śpiewając ponad 700 razy słynne „The Great Gig In The Sky“ pod banderą The Australian Pink Floyd Show oraz  Brit Floyd – The Pink Floyd Tribute Show.