Pałka/Wszołek Trio

Skład: 

M.Pałka-p, P.Wszołek-db, G.Pałka-dr

Data: 
środa, 10 lipiec, 2013 - 21:30
Cena:
15/10 PLN

Jest to świeży projekt, który powstał z inicjatywy trzech młodych krakowskich muzyków: pianisty Mateusza Pałki, kontrabasisty Pawła Wszołka i perkusisty Grzegorza Pałki. Trio prezentuje autorską twórczość pianisty, kontrabasisty oraz własne interpretacje standardów jazzowych.
 

Mateusz Pałka – kompozytor i pianista jazzowy  młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Krakowie . Uczestnik wielu kursów mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez takich mistrzów jak Kenny Garrett, Eddie Henderson, Ben Street, David Liebman, Chick Corea, Billy Hart. Pobiera/ł lekcje m.in. u Dominika Wani, Piotra Wyleżoła, Joachima Mencla, Piotra Kalickiego. Stypendysta powiatu krakowskiego 2010/2011. Miał zaszczyt zagrać z takimi artystami jak Ruben Samama, Peter Gall, Malte Benjamin. Na co dzień czynnie udziela się w krakowskich klubach muzycznych. Współpracuje min.  z Szymon Mika, Michael Parker, Dawid Fortuna, Dominik Bieńczycki Quartet. Koncertował w wielu krajach Europy tj Austria, Słowacja, Niemcy, Czechy, Chorwacja.

Paweł Wszołek - Kompozytor, basista, kontrabasista młodego pokolenia, urodzony w 1991r. Ukończył klasyczną szkołę muzyczną, początkowo na skrzypcach, następnie na kontrabasie. Obecnie kontynuuje naukę gry na kontrabasie u Macieja Adamczaka na Akadamii Muzycznej w Krakowie. Aktualnie zaangażowany w wiele projektów jazzowych, oraz rozrywkowych. Na stałe współpracuje z zespołem Choice (autorski projekt), Teatrem Słowackiego w Krakowie, Michałem Łanuszką, oraz Mateuszem Sobiechowskim. Jest to młody muzyk, który podczas koncertów ma do zaoferowania niebywałą dojrzałość, oraz muzykalność.
 
Grzegorz Pałka – absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, student pierwszego roku na Akademii Muzycznej w Krakowie. Nagradzany na wielu festiwalach oraz konkursach perkusyjnych, min. International Percussion Festival 'DRUM FEST'  w Opolu, Drum Battle Rhythm Festival w Legnicy. Uczestnik warsztatów perkusyjnych, prowadzonych min. przez takich pedagogów i muzyków jak Billy Hart, Dom Famularo. Uczestnik Masterclass, które poprowadził wybitny saksofonista i kompozytor Branford Marsalis. Koncertował w kraju i za granicą - USA, Niemcy, Ukraina, Krym. Aktywnie udziela się na deskach krakowskiej sceny jazzowej