Patrick Mullié Quintet

Skład: 

Christophe Motury - tr, flugelhorn, voc
Alain Bugelli - alto sax
Fabrice Castelain - piano
Jean Marc Caron - db
Patricka Mullié - dr

Data: 
wtorek, 12 lipiec, 2016 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

https://www.youtube.com/watch?v=tFlu2BPi_S0L

Swing, energia, muzykalność, finezja... Te słowa najlepiej określają muzykę Kwintetu. Muzykę zrodzoną ze spotkań i porywów serca, z chwil głębokiego porozumienia między muzykami, lecz także ze słuchaczami…

Christophe Motury (trąbka, flugelhorn, wokal)
Grający przede wszystkim na flugelhornie, Christophe "Pher" Motury również śpiewa i gra na rogu. Jego zainteresowanie jazzem zrodził blues i muzyka nowoorleańska... Współpracował z Loïkiem Dequidtem, Riccardem Del Fra, Patrice Caratinim, Claudem Barthelemy, Olivierem Benoit itd. Christophe Motury wykłada jazz w Konserwatorium w Dunkierce.

Alain Bugelli (alto sax)
Alain Bugelli jest saksofonistą, który do perfekcji opanował język Parkera, frazowanie bopu i hard bopu. Studiował klarnet w Ecole Normale de Musique w Paryżu i zdobył Złoty Medal Jazzu w Konserwatorium w Montreuil z Jeanem Claudem Fohrenbachem. Jest muzykiem wielostronnym – pracuje z Vincentem Hoefmmanem, Ricardo Del Fra, Andry Ravalosonem.

Fabrice Castelain (fortepian)
Z wykształcenia klarnecista, został pianistą z miłości do Buda Powella i Billa Evansa. Gra od ponad 35 lat z najlepszymi solistami pojawiającymi się na północy Francji. Jego akompaniament jest zawsze najtrafniejszy – i swingujący. Jego występy świadczą o wielkiej kulturze jazzowej.

Patrick Mullié  (perkusja)
Gra Patricka Mullié ma na celu dostarczenie solistom idealnej podstawy dla ich idei harmonicznych. Jego zachwyt jazzem bebop, hard bop i admiracja dla Théloniousa Monka sprawiają, że Patrick Mullié jest perkusistą zdecydowanie swingującym i uważnym wobec pomysłów solistów, którym akompaniuje. Jego "solówki", inspirowane solówkami Arta Blakeya, są zawsze dynamiczne i robią duże wrażenie..

Jean Marc Caron (kontrabas)
Uprawiający jazz i improwizację Jean Marc Caron ma bardzo osobiste podejście do kontrabasu. W istocie jako samouk zapoznał się z tym instrumentem. Z BLUE TIME SHAKERS (blues) uczestniczył w roku 2014 w Jazz en Nord, Bay Car blues festival, w SUWALKI Blues Festival (Polska). Występuje także jako solista, a także w duecie z Fabricem Castelainem (fortepian). W roku 2014 wziął udział w festiwalu w Warszawie, zanim zagrał w Burgundii w ramach koncertów "Maison Bleue". Jako oryginalny i bardzo chętnie słuchany muzyk Jean Marc Caron często pojawia się na francuskich koncertach jazzowyc. Ponadto od 2013 roku jest kontrabasistą Patrick Mullié Trio, z któym występuje na wszelkich koncertach jazzowych.