Paweł Wszołek Trio

Skład: 

Paweł Wszołek - db, Mateusz Pałka - p, Grzegorz Pałka - dr

Data: 
piątek, 13 wrzesień, 2013 - 21:30
Cena:
15/10 PLN

Jest to świeży projekt, który powstał z inicjatywy krakowskiego kontrabasisty Pawła Wszołka. Do projektu, zaprosił on Mateusza Pałkę (piano) oraz jego brata Grzegorza Pałkę (drums). Trio prezentuje autorską twórczość pianisty, kontrabasisty oraz własne interpretacje standardów jazzowych.
 
Paweł Wszołek - Kompozytor, basista, kontrabasista młodego pokolenia, urodzony w 1991r. Ukończył klasyczną szkołę muzyczną, początkowo na skrzypcach, następnie na kontrabasie. Obecnie kontynuuje naukę gry na kontrabasie u Macieja Adamczaka na Akademii Muzycznej w Krakowie. Aktualnie zaangażowany w wiele projektów jazzowych, oraz rozrywkowych. Na stałe współpracuje z zespołem Choice (autorski projekt), Teatrem Słowackiego w Krakowie, Michałem Łanuszką, oraz Mateuszem Sobiechowskim. Jest to młody muzyk, który podczas koncertów ma do zaoferowania niebywałą dojrzałość, oraz muzykalność.

Mateusz Pałka – kompozytor i pianista jazzowy  młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Krakowie . Uczestnik wielu kursów mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez takich mistrzów jak Kenny Garrett, Eddie Henderson, Ben Street, David Liebman, Chick Corea, Billy Hart. Pobiera/ł lekcje m.in. u Dominika Wani, Piotra Wyleżoła, Joachima Mencla, Piotra Kalickiego. Stypendysta powiatu krakowskiego 2010/2011. Miał zaszczyt zagrać z takimi artystami jak Ruben Samama, Peter Gall, Malte Benjamin. Na co dzień czynnie udziela się w krakowskich klubach muzycznych. Współpracuje min.  z Szymon Mika, Michael Parker, Dawid Fortuna, Dominik Bieńczycki Quartet. Koncertował w wielu krajach Europy tj Austria, Słowacja, Niemcy, Czechy, Chorwacja.
 
 Grzegorz Pałka – absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, student pierwszego roku na Akademii Muzycznej w Krakowie. Nagradzany na wielu festiwalach oraz konkursach perkusyjnych, min. International Percussion Festival 'DRUM FEST'  w Opolu, Drum Battle Rhythm Festival w Legnicy. Uczestnik warsztatów perkusyjnych, prowadzonych min. przez takich pedagogów i muzyków jak Billy Hart, Dom Famularo. Uczestnik Masterclass, które poprowadził wybitny saksofonista i kompozytor Branford Marsalis. Koncertował w kraju i za granicą - USA, Niemcy, Ukraina, Krym. Aktywnie udziela się na deskach krakowskiej sceny jazzowej