Philippe Lemm Trio

Skład: 

Angelo di Loreto - piano
Jeff Koch - double bass
Philippe Lemm - drums

Data: 
niedziela, 19 kwiecień, 2020 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

"Philippe Lemm Trio stale udowadnia, że ​​jest dzisiaj jednym z najbardziej ekscytujących i elektryzujących jazzowych zespołów na muzycznej scenie . Lider, perkusista z Niderlandów -Philippe Lemm, spotkał się w Nowym Jorku w 2011 roku z tamtejszymi muzykami i po jednej sesji zrozumieli, że łączy ich niezaprzeczalna chemia, którą trzeba podzielić się ze światem.

Zespół trzech muzyków,  wyjątkowych  instrumentalistów, re -definiuje standardy jazzowe w sposób, który przeciwstawia się gatunkowi i jest w stanie przemówić do każdego współczesnego fana jazzu.
Grupa czerpie ze zrozumienia muzycznych tendencji do tworzenia pasjonujących muzycznych dźwięków, od tradycyjnego jazzu po progresywny rock czy inspirowaną klasyką muzykę.

Słuchanie tego trio jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem".

Ich pojawienie się w telewizyjnym programie holenderskim Vrije Geluiden doprowadziło do wyprzedania koncertów w całej Holandii, Belgii i Niemczech w pierwszej połowie ich europejskiej trasy koncertowej.
Trio występowało na takich scenach jak: festiwal jazzowy North Sea Jazz Festival w Rotterdamie, festiwal Pori Jazz, Bimhuis (Amsterdam), Getxo Festival (Bilbao), Rockwood Musichall (Nowy Jork), Loftas (Wilno), Tivoli Vredenburg (Utrecht), Blue Frog (Bombaj). 
http://philippelemm.com/
“Stunning, beautiful, and magnificent music was performed at the 2017 Northwest Jazz Festival.  An overwhelming audience favorite.  The Philippe Lemm Trio are consummate musicians with intricate and exciting arrangements.  One the most refreshing jazz music to hit our festival in years!” Tony Zambito, booker North West Jazz Festival
"A highly engaging band with the ability to create an exciting mixture of its many influences." - Mikkomatti Aro, Booker Pori Jazz Festival, Finland
“Subtile, powerfull and wayward. Drummer Phillippe Lemm found his voice in New York and we want more of it!.“
- Radio 6
"From the first note till the last on the edge of your seat.......mesmerized by the trio"
- Erik Raayman, Draai om je oren
“From Wayne Shorter to Jenny Arean... The Philippe Lemm Trio completely wins you over.”
-DrentWatchers
"This concert was a revelation"
- Michiel van Ree, Artishock
"New Amsterdam is a true discovery full of enthusiasm and intrigues you from the first note"
- WritteninMusic.com
 
https://youtu.be/ENc6vKvIpqM
 
https://youtu.be/jUrubMeSGwY