Piotr Orzechowski solo

Skład: 

P.Orzechowski-p

Data: 
poniedziałek, 1 kwiecień, 2013 - 21:30
Cena:
20/15 PLN

Piotr Orzechowski jest laureatem głównej nagrody na jednym z najbardziej prestiżowych konkursów jazzowych na świecie - Montreux Jazz Piano Competition, tym samym stając się, obok Anny Serafińskiej, jednym z niewielu Polaków, którzy stanęli na jazzowym podium w tej części Europy. Wraz z zespołem "High Definition" udało mu się wygrać również 3 inne europejskie konkursy - Krokus Jazz w Jeleniej Górze, Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni i prestiżowy Jazz Heoilaart w Belgii.
Piotr otrzymał z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, małopolskie stypendium „Sapere Auso” oraz najbardziej prestiżowe stypendium artystyczne w Polsce przyznawane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska". W rankingu "Jazz Top", organizowanym przez portal Jazzarium.pl, muzyk został uznany numerem 1. w kategorii "Debiut Roku 2011", wygrał również plebiscyty, takie jak "Kulturalne Odloty" Gazety Wyborczej gdzie czytelnicy nadali mu tytuł "Artysty Roku 2011", czy "Kryształki Zwierciadła 2012" magazynu Zwierciadło. Obok m.in. Artura Rojka i Zygmunta Krauzego, otrzymał nominację do nagrody środowiska muzycznego - Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii "Osobowość Roku 2012".
W listopadzie 2012 nakładem wytwórni Decca Classics / Universal Music Polska ukazała się debiutancka płyta solowa Piotra Orzechowskiego z aranżacjami i utworami inspirowanymi twórczością Krzysztofa Pendereckiego, zatytułowana "Experiment: Penderecki". To pierwszy polski album instrumentalny wydany dla słynnej londyńskiej wytwórni Decca.

http://www.piotrorzechowski.pl/