Duch

Data: 
niedziela, 9 czerwiec, 2013 - 21:30
Cena:
15/20 PLN

DUCH po ponad rocznej przerwie powraca do repertuaru ze swojej debiutanckiej płyty !

DUCH powstał na początku 2010 roku w mieście Kraków . Zespół łączy w sobie klasyczne instrumentarium (instrumenty smyczkowe) z nowoczesnym mocnym brzmieniem, stylistyką i ekspresją sceniczną. Zespół znalazł idealny sposób na pogodzenie inspiracji twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher, U.N.K.L.E., czy Massive Attack.

13 lipca 2011, w warszawskim klubie Sen Pszczoły odbyła się premiera debiutanckiego albumu DUCHa. Trasa promocyjna zatytułowana „Duch de Pologne” objęła kilkadziesiąt koncertów na terenie całej Polski. Odwiedzając fanów w całym kraju, DUCH przemierzył blisko 4 000 km. W niecały miesiąc później, w sierpniu 2011, premierę miał pierwszy teledysk DUCHa do utworu „Czarne Koła”, z tekstem Tadeusza Gajcego. 

W sierpniu 2012 r. światło dzienne ujrzał drugi długogrający album grupy zatytułowany „Akustronika”.
Zespół wraz z wydaniem płyty dał początek zupełnie nowemu gatunkowi muzycznemu o tej samej nazwie (*definicja gatunku poniżej).
Na płycie znalazły się autorskie kompozycje z tekstami inspirowanymi tomem wierszy „Antologia Spoon River” amerykańskiego poety Edgara Lee Masters’a. 
W tym samym czasie DUCH ruszył w trasę koncertową, która trwała 30 dni i objęła 26 koncertów w 24 miastach na terenie całego kraju.

Zespół DUCH wystąpił m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (SlotArt Festiwal 2011, SlotArt Festiwal 2012 - duża scena, Slot Fest „O Wschodzie”, Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012). DUCH jest laureatem nagród i wyróżnień m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej, Festiwalu im. Marka Grechuty „Korowód” (2010 i 2011), festiwalu FAMA.

https://www.facebook.com/DUCHpl

http://www.youtube.com/watch?v=mCQ-aim6YNw

http://www.youtube.com/watch?v=e9FxyV_mZcE

http://www.youtube.com/watch?v=-ZgwypkeZsY