Jaques Kuba Seguin "Litania Projekt"

Skład: 

Jacques Kuba Séguin - trp i komp., Frederic Alarie - bass, Jonathan Cayer - piano, Martin Auguste - drums

Data: 
niedziela, 12 kwiecień, 2015 - 21:00
Cena:
25/20 PLN

Zdobywca w 2012 roku nagrody Odkrycie roku kanadyskiego radia i telewizji, kanadyjski trębacz i kompozytor polskiego pochodzenia cieszy się wzrastającą z każdym rokiem popularnością. Jego wielostronne zainteresowania i chętne podejmowanie nowych wyzwań  powodują, że pasjonuje go praca nad dźwiękiem w wielu odmianach. Na przykład:  ze swoją grupą ODD LOT, sięga on raczej do wschodnio europejskiej ludowej melodyjności,  nasączając  ją  jazzem i muzyką elektroniczną.  W formacjii Litania Projekt z kolei, Seguin wiąże neoklasyczny jazz amerykański z pogłosem północnoeuropejskich fascynacji.
 
W  Montrealu, w którym się urodził i z którego czerpie jego wieloetniczny koloryt,  znany jest jako trębacz łączący liryzm z awangardą. Odwołując się nieustannie do swych polskich korzeni, Jacques odnawia  sposób  interpretacji  jazzowego idiomu. Jego styl miał możność  wzbogacić się  też, np. poprzez wieloletnią współpracą z Cirque du Soleil, albo poprzez bogaty wachlarz doświadczeń zawodowych od popu do muzyki klasycznej, które z biegiem lat popychały  go jeszcze bardziej w kierunku mieszania stylów i  mistrzostwa improwizacji.   
           
W formacji Litania Projekt , w symbiozie z ekspresywnym kontrabasistą jakim jest Fred Alarie, Jacquesowi udaje się nieustannie odnawiać dzwięk swojej trąbki w sposób swoisty i oryginalny. Dla słuchacza jest to okazja do odkrycia jazzu, który zręcznie oscyluje między współczesnością i tradycją.