Krzysztof Głuch Oscillate

Skład: 

K. Głuch - Rhodes piano
A. Łapka - vocal
A. Rusek - bass
A. Skolik - drums
K. Głuch jr - guitar

Data: 
niedziela, 3 maj, 2015 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

Krzysztof Głuch Oscillate jest projektem powołanym do życia przez pianistę Krzysztofa Głucha latem roku 2012, kiedy to w kameralnych warunkach zespół zarejestrował koncertowy materiał na płytę „LIVE”, która ukazała się w czerwcu 2013 roku. 
Oscillate jest formacją, w której spotykają się weterani polskiej sceny muzycznej (Andrzej Rusek, Arek Skolik, Krzysztof Głuch) z pokoleniem najmłodszym (Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch jr) Muzyka, którą tworzą przekracza bariery i scala ze sobą różne światy. Łączy doświadczenie z młodzieńczą chęcią poszukiwania, konsekwencje z wolnością, świeżość z klasycznymi kanonami. Stanowi to fuzję dojrzałości oraz nieposkromionej twórczo młodości. Materiał zespołu składa się z kompozycji Krzysztofa Głucha oraz tekstów Agnieszki Łapki. Stylistycznie nie są przyporządkowani do jednego gatunku, nie zamykają swoich dźwięków w konkretnych szufladkach, aby móc swobodnie oscylować pomiędzy jazzem, bluesem, soulem i popem. Tworzą muzykę efemeryczną, i niezależną, będącą swoistą impresją, a improwizacja jest elementem bez którego by nie istniała. Obecnie zespół koncertuje oraz przygotowuje się do nagrania płyty studyjnej.
Muzycy zespołu współpracowali z artystami i zespołami takimi jak: Young Power, Pick Up, SBB, Krzak, Dżem, Cree, Śląska Grupa Bluesowa, Shaki'n Dudi, Martyna Jakubowicz, Grażyna Łobaszewska, Ireneusz Dudek, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Tymon Tymański, Stanisław Sojka, Jarosław Śmietana, John Zorn i wielu innych...