Laidback Trio

Skład: 

B. Kalicki - p
A. Tadel - db
B. Szablowski - dr

Data: 
czwartek, 21 maj, 2015 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

Laidback Trio powstało z pasji i miłości do jazzu lat 50 i 60 dwudziestego wieku. Zespół, który tworzą studenci cieszącego się uznaniem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, swym programem wraca do złotych lat i serca jazzu. Zasłuchani w muzykę Reda Gerlanda, Paula Chambersa, Arta Taylora oraz Philly’ego Joe Jonesa wykonawcy pragną dzielić się z słuchaczami radością grania.

Bartosz Kalicki ( p ) -  Absolwent POSM II stopnia im. F. Chopina w Krakowie, Policealnego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli. Zdobywca wielu nagród, m.in. laureat II nagrody podczas Novum Jazz Festival w Łomży (2014), II nagrody na Azoty Jazz Contest w Tarnowie (2014); wyróżniony indywidualnie na Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego o "Złotą Tarkę" (Iława 2011, 2012) oraz na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Jazzowej "RCK PRO JAZZ” (Kołobrzeg 2011). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014) oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012-2013).

Adam Tadel ( db ) - Ukończył OSM II stopnia w Tarnowie w klasie kontrabasu Krzysztofa Krawczyka. Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu, w klasie kontrabasu Adama Kowalewskiego. Uczestnik warsztatów ( m.in. Jazz Camp Jaworki ) jak i festiwali jazzowych i konkursów ( Tarnów International Jazz Contest, RCK Pro Jazz Kołobrzeg ). Osiągnięcia Indywidualne: Osobowość Regionu na 4th Azoty Tarnów Jazz Contest , wyróżnienie w kategorii solowej na 4 Azoty Tarnów Jazz Contest , II miejsce w kategorii solowej na 5th Azoty Tarnów Jazz Contest, finalista Jazz Juniors 2014.

Bartosz Szablowski ( dr ) - naukę gry na perkusji rozpoczął w 10 roku życia.Ukończył szkołę muzyczną II-go stopnia na wydziale jazzu w klasie perkusji przy ul,Bednarskiej w Warszawie w klasie Krzysztofa Gradziuka.Obecnie studiuje na Akademii muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach u Adama Buczka.Wraz z zespołem Aga Derlak Trio zajął II miejsce na festiwalu jazz juniors w 2013 roku,z tym samym zespołem zdobył wyróżnienie na pzeglądzie zespołów jazzowych w Gdyni,był finalistą Krokus jazz festiwal,Rck jazz festiwal,Ma za sobą liczne koncerty m.in,W Czechach,na Słowacji i w Polsce.