Neima Project /Isr/

Data: 
niedziela, 30 sierpień, 2015 - 21:00
Cena:
20/15 PLN

Neima Project
 
        Spotkaliśmy się w Izraelu, by wspólnie tworzyć muzykę z pogranicza jazzu, klasyki i world music. Łącząc poezję w różnych językach -  hebrajskim, polskim, arabskim oraz angielskim ze skomplikowanymi rytmami i polirytmią, czerpiąc inspiracje muzyczne z różnych stron świata i kultur, w których wyrośliśmy, tworzymy swój własny, niepowtarzalny język. Większość kompozycji jest oryginalnych, jakkolwiek jedna z naszych piosenek to nowoczesna aranżacja syryjskiej pieśni arabskiej. Nasze koncerty to duża dawka energii oraz radości ze współtworzenia muzyki na żywo.
.  
Zespół współtworzą:
 
Shachar Elnatan - gitara, perkusjonalia. Urodzony w Jerozolimie w 1993 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku lat 6 u swojego ojca, gitarzysty jazzowego Zohara Elnatana.  Następne lata spędził w Nowym Yorku, gdzie studiował z takimi artystami jak: Peter Bernstein, Lage Lund i Gilad Hekselman. W lutym 2012 dwukrotnie wystąpił u boku gitarzysty Kurta Rosenwinkela. Przez dwa lata współpracował również z saxofonistą Eli Degibri, dołączając do jego bandu skupiającego wybranych młodych izraelskich muzyków.
W zeszłym roku Shachar otrzymał pierwszą nagrodę na konkursie muzyki jazzowej 'Rimon's Music School', co zaowocowało koncertami w ramach IASJ w Graz, w Austrii..
W latach 2006 - 2013 był stypendystą "America Israel Cultural Foundation". 
 
Daniel Schwarzwald - fortepian. Urodzony w Jerozolimie w 1988 roku. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 11. Jego nauczycielami byli: Shoshana Cohen, Omri Mor, Slava Ganelin oraz Itay Rosenbaum. Daniel gra w wielu projektach muzycznych jazzowych oraz world music, jak również komponuje piosenki oraz pisze poezję. Współpracował z takimi artystami jak Eli Degibri czy Anat Cohen. Na stałe jest członkiem zespołu Ehud Ettun Trio.
 
Julia Bilat - wiolonczela, ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Bauera. Od lat interesuje się muzyką "nieklasyczną" i improwizacją, czego owocem była współpraca z zespołem muzyki folkowej "Melodia w Polsce", który wraz z Julią zajął III miejsce na konkursie "Nowa Tradycja" organizowanym przez Program II Polskiego Radia oraz I miejsce na Mikołajkach Folkowych w Lublinie w 2010 roku.
Julia jest również laureatką polskich i międzynarodowych konkursów oraz stypendiów w zakresie muzyki klasycznej. Od roku mieszka w Berlinie i bierze udział w wielu różnych projektach.

http://rosel321.wix.com/nemaproject