FREEk Forum: Ep. 4
23 paź 2019 - 21:00Więcej >>

Piec Art Acoustic Jazz Club to klub muzyczny położony minutę drogi od Rynku Głównego, przy ul. Szewskiej 12. Otwarty w latach 90. ma opinię jednego z najlepszych polskich klubów jazzowych. Na regularnie odbywających się tu koncertach wystąpiła nie tylko cała polska czołówka, ale także wielu gigantów światowej sceny jazzowej. W dobie powszechnej komercjalizacji PiecArt zachował swój niepowtarzalny -  artystyczny charakter.
 
Muzyczną osnowę klubu tworzy wprawdzie akustyczny jazz ale goszczą tam także blues,  muzyka ethno, improwizowana oraz piosenka aktorska.
 
Naszą piwnicę charakteryzuje wielobarwny kaflowy piec wkomponowany w bar, unoszący się  przy wejściu do klubu fortepian i inne elementy wystroju, które nadają lokalowi niepowtarzalny klimat. Dwie klubowe sale - barowa i koncertowa mieszczą  wygodnie prawie sto osób.  
 
Piwnica połączona jest z  Whisky & Cocktajl Barem z najdłuższą ladą barową w Krakowie i z witryną wychodzącą na ulicę Szewską. Górna część lokalu otwarta jest już od godziny 16, zapraszamy wówczas na aromatyczną kawę.
Wieczorem możesz skosztować u nas ponad 50 rodzajów whisky, wypić kolorowego drinka z różnych stron świata, jednocześnie oglądając koncerty klasyków rocka. 

 
PiecArt  to idealne miejsce  zarówno na kameralne spotkanie w gronie najbliższych znajomych, jak i organizację  większych, niebanalnych imprez okolicznościowych. Dzięki charakterystycznej , długiej ladzie oraz ułożeniu barów klub sprzyja zawieraniu nowych znajomości. 
W ciągu dnia jest to świetne miejsce na pracę przy laptopie czy spotkania biznesowe.
 
 
 
                                                                     Na jazzowe śniadania zapraszamy już od godz 7:30.