Parker/Mika/Parker Trio USA/PL

Skład: 

Szymon Mika - guitar
Michael Parker - double bass
Frank Parker - drums

Data: 
niedziela, 30 listopad, 2014 - 21:00
Cena:
15/10 PLN

Już w niedzielę, 30.11.2014 Trio Parker/Mika/Parker zagra w Piecu STANDARDY JAZZOWE! Zapraszamy.

Szymon Mika – młody utalentowany gitarzysta jazzowy, zdobywca nagrody Grand Prix Indywidualność Jazzowa roku 2012 na festiwalu Jazz nad Odrą oraz Grand Prix na Grupa Azoty Jazz Contest 2013 z autorskim projektem Pałka/Mika Quartet oraz Nagrody Specjalnej dla Największego Talentu tego konkursu, I miejsca na konkursie Young Best Jazz, gdzie otrzymał także wyróżnienie dla najlepszego solisty, II Nagrody na 5th Azoty Tarnów International Jazz Contest (z zespołem Organ Spot). Regularnie występuje w krakowskich klubach muzycznych, koncertuje zarówno w kraju jak i za granicą. Student Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestnik warsztatów jazzowych, pobierał lekcje m.in. u Petera Bernsteina, Eda Cherrego, Davida Doruzki. Współpracuje z czołówką polskiej sceny jazzowej. Występował na wielu festiwalach muzycznych m.in. “Montreux Jazz Festival”, „Śląski Festiwal Jazzowy”, “Jazz Nad Odrą”, międzynarodowy „ 1st European Hammond Festival”, „Starzy i młodzi, czyli jazz w Krakowie”,a także „Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami” i wiele innych. W 2013 roku, wraz z triem Organ Spot, Szymon wydał debiutancki album, który zebrał bardzo entuzjastyczne opinie.

Mike Parker – kontrabasista, Nowojorczyk mieszkający na stałe w Krakowie. W wieku 17 lat prowadził już własny zespół, z którym występował w nowojorskich klubach. Zainspirowany muzyką Charlesa Mingusa rozpoczął naukę gry na kontrabasie. Uczęszczał do Skidmore College, gdzie studiował Psychologię Ewolucyjną i Muzykę, spędził również semestr w Holandii w Conseravatorium van Amseterdam. Miał możliwość studiowania z jednymi z największych basistów na świecie (Scott Colley, Reid Anderson, Reubin Rogers). Po ukończeniu studiów w 2010 roku spędził rok w New York’s Capital Region grywając m.in. z the Brian Patneaude Quartet. Obecnie Mike Parker mieszka w Krakowie, gdzie z grupą Mike Parker Unified Theory nagrał swój drugi album „Embrace the Wild” i wygrał w dwóch Międzynarodowych Konkursach Jazzowych: Tarnów 2012 oraz Jazz Juniors 2012.

Frank Parker - perkusista. Występował m.in. z Patricią Barber, Kurt Elling Quartet, jak również w  zespołach takich sław, jak Benny Carter, Freddie Hubbard, Jon Faddis, Randy Brecker, Roy Hargrove, Nicholas Payton, Joe Lovano, Bobby Watson, John Patitucci,  Kevin Mohogany, Jon Hendricks,  Arturo Sandoval, Herbie Mann, Von Freeman i  Chris Potter. Był członkiem zespołu Jazz Studio Orchestra. Frank Parker Jr koncertował w USA, Afryce Południowej, Kanadzie, Australii, Europie i Azji. Często bywa w Polsce, gdzie koncertuje z trębaczem Maciejem Fortuną i poznańskimi muzykami, których poznał podczas swojej wizyty na festiwalu MADE IN CHICAGO.