ROKICKA/ROKICKI DUO

Skład: 

K.Rokicka-voc, R.Rokicki-p

Data: 
piątek, 19 październik, 2012 - 21:30
Cena:
15/10 PLN

Jest to duet łączący piosenki Kasi oscylujące między jazzem, muzyką world a akustycznym popem z pełną ekspresji muzyką Rafała - przestrzennym skandynawskim jazzem z elementami muzyki latynowskiej i funk.
Kasia i Rafał stawiają na przekaz oraz brzmienie. Oboje są absolwentami Berklee College of Music w Stanach Zjednoczonych, Rafał jako pianista, kompozytor i aranżer; Kasia jako wokalistka i autorka piosenek.
Po powrocie do Polski grali na festiwalach (Era Jazzu, Komeda Jazz Festiwal, Letni Festiwal Jazzowy, Krokus Jazz Festiwal, Jazz Forum Festiwal - Ci Na Których Liczymy czy Jazz Celebrations - Klucz Do Kariery), zaistnieli w konkursach jazzowych, oraz prezentowali swoją muzykę szerszej publiczności. Grali swoje kompozycje w różnych składach z wybitnymi muzykami młodego pokolenia jako: Rafał Rokicki Trio, Kasia Rokicka & Friends i Rafał Rokicki Solo.
 
 
"Oczarowali publiczność chopinowskim liryzmem, skandynawskim minimalizmem oraz pięknym i wysmakowanym brzmieniem." - Jazz Forum 03/2011 (Marek Demidowicz)
 
"Przyszła kolej na małżeński duet pianisty Rafała i wokalistki Kasi Rokickich. Subtelność, dyskretny impresjonizm, delikatne harmonie i kultura brzmienia czyniły ich występ czymś wyjątkowym i niezapomnianym."
Jazz Forum 3/2010
 
"Podczas festiwalu "Ci na których liczymy" występowali pianista Rafał Rokicki i wokalistka Kasia Rokicka, jazzowe małżeństwo, które wróciło do Polski po kilku latach studiów w Berklee College of Music, przywożąc ze sobą dwie autorskie płyty Rafał „GHR“ i Kasia „Violet River“. I właśnie piękne, nastrojowe utwory z tych płyt (ich własne kompozycje ) usłyszeliśmy podczas występu."
Jazz Forum 10-11/2009
 
Więcej na: www.ellyahmusic.com www.rafalrokicki.com oraz www.kasiarokicka.com