The Flash! - ODWOŁANY

Skład: 

S. Pezda - sax
K. Dworak - bass
M. Olszewski - dr

Data: 
środa, 18 luty, 2015 - 21:00
Cena:
15/10 PLN

The Flash! powstał w 2014 roku w Krakowie z inicjatywy Sławomira Pezdy.
W skład zespołu wchodzą: Sławomir Pezda - saksofon tenorowy, Kuba Dworak - gitara basowa i Max Olszewski – perkusja. Formacja wykonuje przede wszystkim autorskie kompozycje lidera. 
The Flash! korzysta zarówno z akustycznego, jak elektrycznego instrumentarium, często w sposób niekonwencjonalny; chętnie eksperymentując z brzmieniem i formą. Ich utwory to połączenie takich gatunków jak punk, rock, noise, drum’n’bass, free jazz oraz kolektywnej improwizacji. Zespół dzięki swojej żywiołowości i konsekwentnemu łączeniu elementów wielu muzycznych gatunków stanowi równie wartościową, co atrakcyjną propozycję dla szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo, jest to jeden z nielicznych tego typu zespołów na polskiej scenie muzycznej. The Flash! to laureaci drugiego miejsca na 38. Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors."

Sławomir Pezda - ur. 29. 10. 1988 r. w Kolbuszowej, rozpoczął naukę gry na saksofonie altowym w wieku 10 lat od literatury muzyki klasycznej, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mielcu, uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Tarnowie, gdzie zafascynował się jazzem, a w dalszych latach rozwijał swoje zainteresowanie tym gatunkiem podczas studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej. Często współpracował z big bandami oraz brał udział w wielu warsztatach jazzowych. Po trzech latach studiów postanowił zamienić saksofon altowy na tenorowy. Wówczas zaczął czerpać inspiracje z wielu innych gatunków muzycznych, m. in rock, punk, muzyka elektroniczna, drum’n’bass, breakcore. 
Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival, Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation, zarówno jako solista, jak i członek zespołów. Obecnie współtworzy takie zespoły jak PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, Cracow Jazz Collective, Silberman New Sextet oraz autorski projekt The Flash!

Jakub Dworak - ur. 01.06.91 r. Kontrabasista. Ukończył OSM II st. w Tarnowie w klasie Krzysztofa Krawczyka. 
Obecnie jest studentem AM w Katowicach w klasie prof. Adama Kowalewskiego. Miał przyjemność występowania na jednej scenie ze znakomitymi muzykami takimi jak: Arek Skolik, Janusz Muniak, Piotr Baron, Piotr Wyleżoł, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Lora Szafran.

Ważniejsze osiągniecia:
III nagroda z zespolem MDM trio na "Krokus Jazz Festiwal" Jelenia Góra 2013
Nagroda indywidualna na "Krokus Jazz Festiwal"Jelenia Góra 2013
III Nagroda z zespolem Szczypka/Kaletka Quartet na festiwalu "6th Grupa Azoty Jazz Contest" Tarnow 2013
Nagroda indywidualna "Osobowość Regionu" na festiwalu "6th Grupa Azoty Jazz Contest" Tarnow 2013
Wyróżnienie z zespolem Bartosz Dworak Quartet na festiwalu "6th Grupa Azoty Jazz Contest" Tarnow 2013
Wyróżnienie z zespolem Lójeoje na festiwalu "6th Grupa Azoty Jazz Contest" Tarnow 2013
I nagroda z zespołem NSI na 39. Festiwalu "Klucz do kariery" Gorzów Wielkopolski 2013 
I nagroda z zespolem Bartosz Dworak Quartet na 37. Festiwalu "Jazz Juniors" Kraków 2013
II nagroda z zespolłem Mango Collective na festiwalu "Al Legro Tribute to Szpilman" Sosnowiec 2013
I nagroda z zespolem Bartosz Dworak Quartet na "Lotos Jazz Festival" Bielsko-Biała 2014
Nagroda indywidualna na 50. Festiwalu "Jazz nad Odrą"
Wrocław 2014

Maksymilian Olszewski - ur.09.09.94 r., perkusista. Ukończył PZSM II st. w Bydgoszczy w klasie Mirosława Żyty. Obecnie studiuje na AM w Krakowie, w klasie Łukasza Żyty. Miał przyjemność współpracować z takimi muzykami jak: Janusz Muniak, Krzysztof Herdzin, Matus Jakabcic, Bartosz Hadała, Adam Wendt, oraz dyrygentami: Tadeusz Wojciechowski, Zygmunt Rychert, Maciej Niesiołowski, Marek Pijarowski. Otrzymał I nagrodę na Mapex Drummer of Tomorrow 2011 .