RACZKOWSKI / BĄK / RACZKOWSKI

Skład: 

F.Raczkowski-p, M.Bąk - db, S.Raczkowski-dr

Data: 
wtorek, 24 lipiec, 2012 - 21:30
Cena:
15/10 PLN

Michał Bąk i bracia Raczkowscy są związani tym samym rodowodem - silnym zapleczem klasycznym i otwarciem na improwizację. Nie można jednoznacznie sklasyfikować muzyki, którą tworzą - wynika ona z fascynacji możliwościami, które stwarza spotkanie; z otwarcia na przyszłość i przypadek, a także inspiracji życiem.

Stefan Raczkowski uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych warsztatach perkusyjnych, wielokrotnie nagradzany (I miejsce na Marimba Festiva 2012 w Norymberdze, wyróznienia na konkursach w kraju). Współzałożyciel zespołu Matchwood Trio specjalizującego się w interpretacji współczesnej muzyki perkusyjnej.

Franciszek Raczkowski studiował na Wydziale jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej, obecnie studiuje klasyczny fortepian na tej samej uczelni. Uczestnik wielu kursów mistrzowskich (klasycznych), jak i warsztatów jazzowych (pod okiem m.in. Adreana Faruggi, Isyego Rudnick'a, Gonzalo Rubalcaby). Inicjator wielu projektów o charakterze free.

Michał Bąk jest laureatem Ogólnopolskich Konkursów Kontrabasowych (2007 Katowice I miejsce, 2012 Warszawa II miejsce). Współpracował z takimi orkiestrami jak m. in. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Goldberg Ensamble oraz orkiestra kameralna AUKSO, w której od kwietnia 2012 jest stałym pracownikiem. Koncertuje w Polsce i za granicą.