Sonia Lachowolska

Skład: 

S.Lachowolska-voc
P.Haranczyk-p

Data: 
sobota, 4 lipiec, 2015 - 21:00
Wstęp wolny

SONIA LACHOWOLSKA to artystka o bardzo szerokich horyzontach. Jest muzykiem, wokalistką, choreografem, pedagogiem i lingwistą. Ten wszechstronny warsztat pozwala jej tworzyć muzykę intermedialną, łączącą słowo, dźwięk i ruch.  W swej twórczości wokalnej wydobywa sens każdego słowa, stanu umysłu i ducha. Znane teksty i melodie Sonia odkrywa na nowo, nadaje im indywidualizm, poetyckość, świeżość, stają się one osobiste i jednocześnie uniwersalne – docierają do słuchacza, przemawiają, dźwięczą.
Sonia wystąpi z przedpremierowym repertuarem wchodzący w skład płyty, która ukaże się w lipcu b.r. Tytułową piosenkę „I Believe In Me” napisał dla niej sam Kevin Mahogany, światowej słowy muzyk i wokalista jazzowy, z którym artystka na co dzień współpracuje.
Sonia jest ponadto jednym z czołowych pedagogów wokalnych w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w dziedzinie emisji głosu i stylistyk wokalnych, jest prekursorką i propagatorką techniki MIX w Polsce. Prezes oraz szefowa Rady Mentorskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej Natural Voice Perfection NVP. Współzałożycielka i Dyrektor Artystyczny Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej. Konsultant Opery Krakowskiej. Współpracuje z Akademią Teatralną w Białymstoku oraz Akademią Muzyczną w Krakowie.

PAWEŁ HARANCZYK – pianista, kompozytor, aranżer, akompaniator. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie studiuje na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Pobierał lekcje u najlepszych polskich pianistów w sferze muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej tj: Wojciech Niedziela, Piotr Wyleżoł, Wojciech Świtała, Mirosław Herbowski, Piotr Grodecki. Elżbieta Hoffman. Koncertował w Niemczech, Belgii, Włoszech, Węgrzech, Słowacji, Ukrainie, i wielu miastach Polski. Grał z takimi artystami jak: Harriet Lewis (USA), Mieczysław Szcześniak, Ryszard Rynkowski, Ania Wyszkoni, Renata Przemyk.