Maciek Pysz & Gianluca di Ienno Duo

Data: 11/11/2021
Start: 21:00
Bilety: bilety 30 zł

Maciek Pysz – Gitara
Gianluca Di Ienno – Fortepian
Liryczny i wirtuozerski polski gitarzysta wykonuje muzykę pełną pasji i poruszających melodii ze swoim wyjątkowym międzynarodowym trio.
Pochodzący z Polski, ale mieszkający w Wielkiej Brytanii od 2003 roku, Maciek Pysz jest gitarzystą i kompozytorem znanym z jasnego frazowania lirycznego, wirtuozerii i pomysłowych kompozycji filmowych. Do tej pory wydał trzy albumy jako lider, trzy jako współlider i brał udział w wielu albumach jako sideman. Współpracował z takimi muzykami jak Richard Galliano, Daniele di Bonaventura, Tim Garland, Ivo Neame, Asaf Sirkis i Yuri Goloubev. Koncertuje we Francji, Polsce i we Włoszech, a w październiku 2019 wydał swój najnowszy solowy album gitarowy „A View” (Caligola Records). Album został pochwalony przez krytyka Johna Arnetta (London Jazz News) „Jeśli w tej chwili potrzebujesz czegoś podnoszącego na duchu i wyciszającego – a kto nie – to może być właśnie to. Gorąco polecam!”. Jego debiutancki album „Insight” (33Jazz) ukazał sie z udziałem Yuri Goloubeva i Asafa Sirkisa, a artysta ECM Daniele di Bonaventura pojawia się na jego drugim albumie „A Journey”. Ten album, wydany w Dot Time Records, otrzymał kilka 4-gwiazdkowych recenzji, w tym jedną od Iana Manna, który napisał: „Pysz to cichy wirtuoz, który wyrósł na jednego z najbardziej charakterystycznych gitarzystów na świecie”. W maju 2017 wydał  album w duecie, London Stories (33Jazz) z gitarzystą Gianlucą Coroną, który otrzymał 5 gwiazdek od Lance’a Liddle’a „Nie będzie wielu lepszych albumów gitarowych po obu stronach Atlantyku w tym roku.” *****
W najnowszym międzynarodowym składzie Maćka występuje bardzo utytułowany włoski pianista i Gianluca di Ienno. Zespół wykona muzykę ze wszystkich dotychczasowych płyt Maćka, a także zupełnie nowe kompozycje.