Paweł Kaczmarczyk Solo

Data: 02/03/2022
Start: 20:00
Bilety: bilety 50 zł (I Pula)

 
Paweł Kaczmarczyk – piano
Paweł Kaczmarczyk już od dawna należy do elitarnego grona uznanych europejskich pianistów. Nagrywał dla wielu prestiżowych wytwórni, takich jak ACT Music, Fresh Sound Records czy Hevhetia – a jako twórca albumu „Complexity In Simplicity” (ACT Music 2009), w owym czasie stał się trzecim (po Stańce i Wasilewskim) polskim artystą jazzowym nagrywającym dla tak znanej oficyny wydawniczej w roli lidera zespołu.
Od najmłodszych lat namawiany przez fanów do grania koncertów solowych – unikał jednak tej formy ekspresji, powołując się na twierdzenie, że dopiero doświadczony i dojrzały muzyk może świadomie pozwolić sobie na tak głębokie połączenie intymności i szczerości, jakie niewątpliwie powinno towarzyszyć każdemu solowemu występowi.
Przez ostatnie dwie dekady nagrał sześć wspaniale przyjętych albumów, które przyniosły mu liczne nagrody, m.in. Mateusza Trójki, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”, pięć „Oskarów Jazzowych” (Grand Prix Jazz Melomani), dwie nominacje do Fryderyka oraz „Kulturalny Odlot” Gazety Wyborczej.
Słuchając, jak Paweł Kaczmarczyk wydobywa dźwięki z klawiszy, możemy zrozumieć, na czym polega pełnokrwista, pełna zaangażowania pianistyka jazzowa.  CHICAGO TRIBUNE
Nazwisko Kaczmarczyk zapewne stanie się niebawem definicją dla wirtuozerii i kreatywności w jazzie.  MANNHEIMER MORGEN
Paweł Kaczmarczyk „świetny muzyk, będący dowodem na to jak świetna jest młoda generacja.” ALL ABOUT JAZZ
Kaczmarczyk to perfekcjonista w każdym calu. Gdy ogląda się jego grę, nie sposób nie zauważyć, jak bardzo poważnie traktuje swój fach, jak bardzo skupiony jest na każdym dźwięku. Jak mimo improwizacyjnego ducha nic się tu nie dzieje z przypadku.  JAZZSOUL.PL
Kaczmarczyk zadebiutował w jednej z najsłynniejszych europejskich wytwórni płytowych ACT Music. I stanął w gronie takich gwiazd jak Lars Danielsson, Esbjörn Svensson, Leszek Możdżer czy Nils Landgren. GAZETA WYBORCZA
Solowe koncerty Pawła to opowieści. W pełni wyimprowizowane, przepełnione dużym ładunkiem emocjonalnym, okraszone przestrzenią – lecz nie pozbawione napięcia. Brzmieniowo wywodzące się z muzyki klasycznej, przesiąknięte europejską, a w szczególności polską muzyką jazzową. Całość dopełnia niewielka domieszka transu, muzyki świata, muzyki filmowej oraz minimalu. To unikalny proces twórczy pozbawiony jakichkolwiek założeń.
Paweł Kaczmarczyk jest związany ze słynnym klubem u Muniaka od 2000 roku. Z samą legendą jazzu Januszem Muniakiem oficjalnie koncertował w różnych formacjach od roku 2002, kiedy to na scenie towarzyszyli mu najwięksi mistrzowie światowego jazzu: m.in. Lee Konitz, Joe Lovano, Branford Marsalis, Greg Osby, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Michał Urbaniak, Roman Gucio Dyląg i wielu innych niezwykłych muzyków.

Paweł był członkiem kilku pionierskich projektów pianistycznych, takich jak Chopin for 5 Grand Pianos (Sławek Jaskułke, Katarzyna Borek, Piotr Wyleżoł, Joanna Duda), czy Możdżer/Wasilewski/Kaczmarczyk/Orzechowski 4 Grand Pianos.

Poza Europą, USA, Półwyspem Arabskim oraz Indiami, wraz ze swoim zespołem koncertował w najważniejszych filharmoniach rosyjskich oraz wielokrotnie odwiedzał największe festiwale w Chinach i Korei Płd.
Jeśli ktoś nie miał okazji usłyszeć muzyki Kaczmarczyka na żywo,  jest swoistym szczęściarzem, bo czeka go przygoda życia podczas odkrywania tych magicznych dźwięków.

 

 

 

PolishEnglishGerman