Data: 16/06/2022
Start: 20:00

 

MUSIC FOR FREEDOM

Marinita & Orhan Agabeyli, 

Bardun/Kobil jazz duo, 

FloYara folk band

 

MARINITA, czyli Marina Zakharova to ukraińska piosenkarka, pianistka i kompozytorka. Marinita po mistrzowsku opanowuje technikę wokalną i fortepianową, ma barwny etniczny styl śpiewania i ma różnorodne techniki — od ukraińskiego śpiewu ludowego po wyrafinowaną orientalną melizmatykę z doskonałą intonacją, naturalnie operuje złożonymi rytmami. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych na Ukrainie, w USA, Francji, Włoszech, Niemczech, Polsce, na Węgrzech i w Izraelu.  Muzyka Marinity to połączenie wirtuozerii i piękna. To elegancki bukiet kultur różnych narodów, Ukraińców, Żydów, Azerów, Romów, w którym każdy kwiat jest niepowtarzalny, a cały bukiet jest dziełem sztuki.

ORHAN AGABEYLI to perkusista, nauczyciel, twórca własnej szkoły perkusyjnej i twórca własnego stylu gry na perkusji Cajon. Orhan pobierał lekcje u tak znakomitych perkusistów światowej sławy jak Misirli Ahmet, Rhani Krija, Hussein Ceylan i Zohar Fresco. W swojej karierze muzycznej brał udział w wielu festiwalach i forach muzycznych, ponadto koncertował w Europie i Azji.

https://marinita.com.ua/

https://youtu.be/BVOji3YLU1I

https://youtu.be/eFs6SYdWiLs

https://youtu.be/B_Feo8DJQlE

https://youtu.be/HROFJWRQ77M

ROMAN BARDUN, pianista jazzowy. Absolwent Akademii muzycznej w Krakowie. Stypendysta programu Fulbrighta. Wystąpił na wielu scenach  koncertowych, głównie w Europie i USA. Niektóre z nich to legendarny klub Vortex w Londynie w ramach London Jazz Festival oraz Chea Concert Hall na Uniwersytecie Williama Patersona w New Jersey, na jednej scenie ze swoim mentorem, właścicielem Grammy, Billem Charlapem.

 

VASYL KOBIL, kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, zdobywający doświadczenie grając różne gatunki, od folkloru i rocku do muzyki bigbandowej  i jazzu. Laureat Grand Prix Konkursu Kontrabasu Jazzowego Lwówskiej Narodowej Akademii Muzycznej imienia Mykoly Lysenki. Koncertował nawielu festiwalach i scenach koncertowych Polski, Ukrainy, Niemiec, Czech, Rumunii i Turcji.

https://www.youtube.com/watch?v=ym3MwXr3Jqw

https://www.youtube.com/watch?v=ONL9z-MsN-o

FLOYARA to  ukraińsko-polski zespół muzyki folkowej w połączeniu z elementami różnych muzycznych gatunków, takich jak jazz, rock i pop. Zespół kultywuje oryginalny język i ukraińską tradycję znajdując współczesne środki wyrazu.

https://www.facebook.com/floyarafolk

Wstęp tylko 10 PLN, ale liczymy na Waszą hojność i solidarność z cierpiącą Ukrainą.
Dochód z koncertu przeznaczony będzie na zakup artykułów medycznych.

 

 

 

PolishEnglishGerman