Image Alt

Piec Art

Poznaj

Piec Art

Piec Art acoustic JAZZ club to klub muzyczny położony minutę drogi od Rynku Głównego, przy ul. Szewskiej 12. Otwarty jeszcze w latach 90-tych ma opinię jednego z najlepszych polskich klubów jazzowych. Na regularnie odbywających się tu koncertach występuje nie tylko cała polska czołówka, ale także giganci światowej sceny jazzowej. Przez dwie dekady działalności, Piec Art ani na moment nie stracił autentyczności zachowując swój niepowtarzalny artystyczny charakter.

Muzycznym sercem klubu jest średniowieczna piwnica, podzielona na dwie sale; koncertową oraz barową. Ta pierwsza, dzięki świetnej akustyce oraz profesjonalnemu przygotowaniu technicznemu umożliwia komfortowy odbiór żywej muzyki, natomiast druga tętni życiem przy bogato zaopatrzonym  barze. Wielobarwny piec kaflowy, czy charakterystyczny fortepian unoszący się nad schodami nadają klubowi niepowtarzalny klimat. Obie sale mieszczą wygodnie nawet 100 osób.

Piec Art to także nowoczesny Whisky & Cocktail Bar ulokowany na parterze – z szerokim widokiem na ulicę Szewską. W lecie zapraszamy do ogródka. Codziennie od godziny 16 oferujemy wybór ponad 50 rodzajów whisky oraz niebanalną, autorską kartę koktajlową, stworzoną przez naszych barmanów na bazie najlepszych alkoholi świata. Dla amatorów mamy wybór schłodzonych piw, wśród nich także serwowanego na azocie (nie CO2!) kultowego Pilsnera Urquella.

Piec Art to idealne miejsce zarówno na weekendowe wyjście ze znajomymi, jak i kameralne spotkanie w gronie przyjaciół. Nasza  przestrzeń, równie dobrze sprawdza się podczas organizowanych dużych imprez okolicznościowych, które na długo pozostają w pamięci naszych gości.

Chcesz wiedzieć więcej? – napisz lub zadzwoń – chętnie z Tobą porozmawiamy…