Co to jest tequila? Alkohol meksykański podbija Europę! Sprawdź czy znałeś te fakty…

Co to jest tequila? Nic innego jak meksykański alkohol, który jest ceniony przez wielu koneserów na całym świecie. Trunek ten wytwarza się z soku z agawy, który po destylacji, daje charakterystyczny smak i aromat. Jeśli zastanawiasz się jakie są najważniejsze informacje na temat tequili i jakie drinki można z nią przygotować, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Tequila – produkcja

Żeby tequila była tequilą, musi być wyprodukowana w Meksyku i powstawać na bazie soku z agawy niebieskiej! Roślina ta rośnie na obszarze o chronionym pochodzeniu, co oznacza, że tylko produkty wyprodukowane w konkretny sposób mogą być określane jako tequila. Sok z agawy jest fermentowany, a następnie destylowany, aby uzyskać tequilę.

Tequila – smak

Smak tequili jest specyficzny i intensywny. Zawiera całą gamę aromatów, cytrusowe nuty, a nawet zioła i miód. W zależności od rodzaju tequili, może być ona delikatniejsza lub bardziej wyrazista. Tequila jest idealna do picia samodzielnie, ale wiele osób lubi dodawać do niej soki, syropy lub inne napoje, aby uzyskać różne smaki i aromaty. W naszym lokalu znajdziecie naprawdę szlachetne butelki, które sprawią, że poczujecie się jak na ulicach Meksyku!

Z czym pić tequile? 

Teraz was zaskoczymy! Dobrą tequilę zawsze pijemy bez dodatków! Najczęściej spożywa się ją postaci czystych szotów. Popularna jest także tradycja sprowadzona z Ameryki, gdy trunek pije się w towarzystwie soli i limonki, jednak te dodatki mogą zaburzyć jej walory smakowe. Jednak prawda jest taka, że świat się zmienia, a kultura picia alkoholu razem z nim. Obecnie w miksologii istnieje również naprawdę spora ilość koktajli, bazujących na tequili. Do najpopularniejszych należą:

-Margarita

Paloma

-Tommy’s Margarita 

Powszechne jest także, podawanie tequili ze świeżo wyciskany sokiem grejpfrutowym. 

Mimo flagowej pozycji na rynku barmańskim, tequila to trunek dla odważnych! To alkohol, który albo pokochacie, albo znienawidzicie! Jeśli jednak gracie w teamie fanów trunku z agawy, to każda okazja będzie dobra do celebracji z tequilą w ręku!