Daiquiri – koktajl dla prawdziwych piratów!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest Daiquiri, to ten artykuł jest dla ciebie! Porozmawiajmy o tej ikonicznej, orzeźwiającej mieszance smaków! 

Skąd pochodzi Daiquiri?

Daiquiri to kubański klasyk bazujący na rumie! Legendy mówią, że został stworzony przez piratów, którzy mieli dość popijania samego rumu, a więc dodali do niego cukier i limonkę. Cóż, w każdej bajce znajdziemy prawdziwe elementy! Faktem natomiast jest, że sama nazwa pochodzi od kubańskiej plaży Daiquiri, która na tyle zachwyciła inżyniera, Jenningsa Coxa – inżyniera, przesiadującego w barach, że postanowił nadać nazwę „Daiquiri” swojemu ulubionemu trunkowi. Czyli właśnie połączeniu rumu z limonką. 

Jak zrobić Daiquiri? 

Na początek przygotuj

-40 ml białego rumu

-20  ml soku z limonki

-10 ml syropu cukrowego

Wszystkie składniki wlej do shakera, zasyp lodem i dokładnie wymieszaj. W międzyczasie warto schłodzić szkło, aby dłużej utrzymywało temperaturę koktajlu. Na koniec przelej wszystko do kupety! 

Celebryci kochają Daiquiri!

Możecie wierzyć lub nie, ale Daiquiri skradło serce nawet prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Orzeźwiający, ale jednocześnie delikatnie słodki koktajl, to idealny drink dla tych, którzy lubią subtelne połączenia smakowe i nie przepadają za zbyt mocnym alkoholem. Równie dobrą reklamą dla Daiquiri, są wzmianki, które znajdziemy w książkach Ernesta Hemingwaya – wielkiego fana kubańskich alkoholi, który stał się inspiracją dla koktajlu Hemingway Daiquiri. 

Wariacje na temat Daiquiri

Koktajl Daiquiri ma również wiele wariantów, które można spróbować. Możemy dodać owoce, takie jak truskawki czy maliny, aby dodać drinkowi dodatkowej słodyczy i koloru. Możemy również eksperymentować z różnymi rodzajami rumu, aby dostosować smak do własnych preferencji.

Lubicie Daiquiri? Jeśli tak to koniecznie wpadnijcie do nas wieczorkiem! Zrobimy je dla was!