Dark and Stormy, czyli koktajl idealny na jesień! 

Koktajl Dark and Stormy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych drinków, którego składnikami głównymi są rum i piwo imbirowe! Jeśli jeszcze go nie próbowaliście, to lepiej późno niż wcale.

Pochodzenie Dark and Stormy 

Legenda głosi, że Dark and Stormy jest mocno związany z Bermudami. Mówi się, że koktajl został wymyślony przez marynarzy angielskiej Royal Navy, którzy mieli zapasy rumu z Wysp Bermudzkich. Podobno w momencie, gdy na horyzoncie zbierały się burzowe chmury, marynarze dodawali do swojego rumu odrobinę piwa imbirowego, aby nadać mu wyjątkowego smaku i orzeźwiającego charakteru.

Nazwa Dark and Stormy

Nazwa ta została opatentowana przez firmę Gosling Brothers, produkującą rum, na bazie którego przygotowuje się ten napój. Dzięki temu koktajl Dark and Stormy stał się jednym z ich flagowych produktów.

Przygotowanie Dark and Stormy 

Warto zaznaczyć, że prawidłowe przygotowanie tego koktajlu wiąże się z pewnymi zasadami. Dark and Stormy powinien być serwowany w szklance highball, wypełnionej lodem. Do tego dodaje się około 60 ml ciemnego rumu, najczęściej jest to Gosling’s Black Seal Rum  oraz około 120 ml ginger beer’a. W ramach orzeźwiającej kompozycji smaków wrzuca się także limonkę.

Dark and Stormy na diecie 

Jeśli chodzi o wartość kaloryczną koktajlu Dark and Stormy, należy pamiętać, że zawiera on alkohol, a także cukier, który znajduje się w piwie imbirowym. Przygotowanie drinka zgodnie z powyższymi proporcjami daje w przybliżeniu 200-250 kalorii. Warto jednak pamiętać, że kaloryczność może się różnić w zależności od użytych marek alkoholu i rodzaju ginger beer’a.

Wpadnijcie wieczorkiem! Zrobimy dla was marynarski przysmak!