French 75, czyli szyk i elegancja w formie koktajlu 

Kiedyś, w eleganckich salonach Paryża, powstawały wyjątkowe drinki, które zachwyciły swoim smakiem i stylowym wyglądem. Jednym z takich klasycznych koktajli jest French 75…

Historia French 75

Koktajl French 75 ma swoje korzenie w czasach I wojny światowej. Początkowo nazywał się „75”, odmierzając wymiary 75 mm armat polowych używanych przez Francuzów podczas wojny. Napój ten powstał w słynnym barze Harry’ego w Paryżu i od razu zdobył dużą popularność. Chociaż początkowo jego receptura wyglądała nieco inaczej, to French 75 nadal jest uwielbianym drinkiem!

Znaczenie nazwy

French 75 jest nazywany tak, aby oddać hołd francuskim żołnierzom, którzy walczyli podczas wojny. Nazwa ta nadaje temu koktajlowi nie tylko unikalnego charakteru, ale również nawiązuje do jego historii i miejsca pochodzenia.

Receptura na French 75

Aby przygotować koktajl French 75, będziesz potrzebować następujących składników:

– 45 ml ginu

– 15 ml soku z cytryny

– 10 ml syropu cukrowego

– Wytrawnego szampana 

Przygotowanie to prosta czynność:

1. Wsypujemy shakera

2. Dodajemy gin, sok z cytryny i syrop cukrowy

4. Przelewamy zawartość do szkła.

5. Dodajemy szampana

6. A w ramach garniszu, dekorujemy zestem z cytryny 

Kaloryczność:

Jeśli zastanawiasz się, ile kalorii ma koktajl French 75, warto wiedzieć, że zależy to od użytych składników. Przy przygotowaniu zgodnym z powyższym przepisem, mamy około 150-200 kalorii na jedną porcję. Warto pamiętać, że zawartość kalorii może różnić się w zależności od marki użytego ginu i szampana, dlatego zawsze warto sprawdzić etykietę produktu.

Wpadnijcie spróbować!