Koktajl Hemingway Daiquiri: historia, składniki, smak

Koktajl Hemingway Daiquiri jest jednym z najbardziej znanych i cenionych koktajli na świecie. Jego historia sięga lat 30. XX wieku i jest ściśle związana z znanym amerykańskim pisarzem, Ernestem Hemingwayem. 

Historia Hemingway Daiquiri

Hemingway Daiquiri, inaczej znany jako „Papa Doble”, został stworzony specjalnie dla pisarza przez jednego z najbardziej słynnych kubańskich barmanów. Hemingway często odwiedzał bar La Floridita w Hawanie, gdzie pracował jego ulubiony barman i właśnie tam stworzono ten ponadczasowy koktajl.

Jak zrobić Papa Doble?

Składniki Hemingway Daiquiri są proste i łatwo dostępne. Głównymi składnikami są: biały rum, świeżo wyciśnięty sok grapefruitowy, świeżo wyciśnięty sok z limonki, likier maraskino oraz syrop cukrowy. Wszystkie te składniki są mieszane razem w shakerze z lodem, a następnie są przelewane do dedykowanego szkła.

Jak smakuje Hemingway Daiquiri?

Smak Hemingway Daiquiri jest wyjątkowy i godny uwagi. Koktajl ten jest lekko kwaśny z nutką słodyczy i owocowym posmakiem. Soczysty grapefruit dobrze komponuje się z cytrusowym smakiem limonki i rumem, tworząc unikalny i orzeźwiający koktajl. Dodatek likieru maraskino nadaje mu delikatną słodycz i subtelny aromat, który wzbogaca całe doświadczenie smakowe.

Kultura 

Hemingway Daiquiri jest nieodłącznym elementem kubańskiej kultury barowej poprzez jego wyjątkowy smak. Dostarcza też niesamowitych doświadczeń dla miłośników koktajli i fanów Ernesta Hemingwaya, Hemingway Daiquiri to mentalna podróży do Hawany.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji go spróbować, to wpadnijcie wieczorkiem do Pieca 🍸 zrobimy dla was Papa Doble!