Koktajl Pornstar Martini: historia, skład i wartości odżywcze

Koktajl Pornstar Martini to klasyczny i niezwykle popularny drink, który zyskał szerokie uznanie w świecie barmańskim. Poznajcie bliżej tę wyjątkową mieszankę i dowiedzcie się, czym tak właściwie jest ta tropikalna przygoda! 

Historia koktajlu

Pornstar Martini sięga lat 90. XX wieku i ma swoje korzenie w Wielkiej Brytanii. Początkowo był pity jako sam koktajl, pod nazwą Maverick cocktail. Shot szampana wprowadziły gwiazdy filmów dla dorosłych, które lubiły przepijać tego drinka musującym prosecco!

Jak zrobić Pornstar Martini?

Aby przygotować Pornstar Martini, będziesz potrzebować kilku składników. Choć tak naprawdę wielkość proporcji zależy od twoich preferencji smakowych!

Do shakera wlej:

40 ml wódki waniliowej

25 ml soku z marakui

15 ml syropu waniliowego 

25 ml soku z limonki. Następnie dodaj kostki lodu i energicznie wymieszaj. Przelej koktajl do odpowiedniego szkła. Do kieliszka obok nalej prosecco, które będzie towarzyszyło koktajlowi.

Pornstar Martini – smak

Pornstar Martini ma wyjątkowy smak, który łączy nuty słodkiej wanilii z lekko kwaskowym smakiem marakui. Jest to drink, który doskonale równoważy słodycz i orzeźwienie. To tropikalne połączeniem jest genialnym rozwiązaniem na wieczór z przyjaciółmi lub drugą połówką!

Ile kalorii ma Pornstar Martini?

Jeśli chodzi o wartości odżywcze, koktajl Pornstar Martini zawiera średnio około 250 kalorii. Należy jednak pamiętać, że wartości te mogą różnić się w zależności od użytych składników oraz proporcji. W przypadku osób, które zwracają uwagę na kalorie, zaleca się spożywanie z umiarem.

Wpadnijcie do nas we wtorek! Od 16:00 do 20:00 drugi Pornstar Martini macie u nas on the house! Do zobaczenia!